Zatímco Potravinový Sherlock 12 vybraných vzorků rozdělil do tří skupin – tvarohové, s vanilkovou příchutí a »ruské zmrzliny«, laboratorní analýza ukázala, že skupiny jsou jiné – nanuky s tvarohem, smetanové zmrzliny a mražené krémy s rostlinným tukem.

Mléčný tuk není z hlediska výživy ideální, protože obsahuje hodně nasycených mastných kyselin. Kokosové tuky, které mléčné většinou nahrazují, ale vhodnější nejsou. „Takové tuky jsou charakteristické vysokým obsahem nasycených mastných kyselin. Jejich vysoký příjem vede ke zvyšování cholesterolu v krvi a tím i k riziku vzniku srdečně-cévních onemocnění,“ vysvětluje profesorka Jana Dostálová z Fóra zdravé výživy.

A proč výrobci tyto méně zdravé rostlinné tuky používají? Jsou levnější a mají dobré technologické vlastnosti.

»Ruská« bez smetany

Zmrzlin s rostlinným tukem bylo v našem testu nejvíc. Do této skupiny se překvapivě zařadila i Algida Ruská zmrzlina. Ačkoli podle názvu by se mohlo zdát, že to bude »ruská zmrzlina« jako každá jiná, tedy vyrobená ze smetany, výrobce nahradil převážnou část smetany rostlinným tukem. Pojem »ruská zmrzlina« totiž není daný žádnou vyhláškou, takže může být i z levnějšího rostlinného tuku.

U většiny testovaných zmrzlin s polevou nenajdete po čokoládě ani stopy. Kakaová poleva se vyrábí z kokosového tuku a kakaového prášku, kterého je minimálně 14 %. Poleva z mléčné čokolády musí obsahovat alespoň 31 % kakaového másla a mléčného tuku. Laboratoř měřila i to, kolik procent z celkové hmotnosti jednotlivých zmrzlin tvoří poleva. Například Ledňáček, který je z testovaných mražených krémů nejmenší, má polevy na svoji velikost poměrně dost ( 31,8 %). Naopak tvarohový nanuk Kuba má jen 18,6 %.

Fotogalerie
7 fotografií