Dětská porota měla za úkol hodnotit tři skupiny: nanuky s tvarohem, vanilkové a nakonec »ruské zmrzliny«. Jejich jazyky, stejně jako malé nosy, kterými musely ohodnotit vůni a chuť, velmi dobře rozpoznaly, kde je výrobce bere na hůl...

Dětští hodnotitelé testovali všech 12 zmrzlin, a to jak chuť i vůni, a kde byla poleva, tak i její chuť. Jednotlivé zmrzliny děti dostávaly vždy bez označení, aby nevěděly, jakou zmrzlinu zrovna hodnotí. Své hodnocení pak zapisovaly do předem připraveného formuláře a zmrzliny známkovaly jako ve škole.

Nanuky s tvarohem

Tvarohové zmrzliny děti hodnotily velmi podobně. Nejchutnější polevu a tvarohovou náplň měly nanuky Kuba a Míša. Nejpříjemněji dětem voněl Míša.

S vanilkovou příchutí

Podle dětí měl nejchutnější náplň Ledňáček, kakaová poleva jim nejvíce chutnala na zmrzlině Pegas Vanilka, která jim i nejvíce voněla po vanilce.

»Ruské zmrzliny«

V této skupině udělila dětská porota nejlepší a zároveň nejhorší známku. Celkově nejlepší byla Prima Ruská zmrzlina od Mrazíka, která jim i mimo jiné nejlépe voněla. Nejvíce si pochutnaly na zmrzlině značky Korrekt. Nejhorší známku udělily Algidě – chutí a vůní byla totiž nejslabší.

Fotogalerie
9 fotografií