"Poleva často složení tuku zhoršuje," dodává profesorka Dostálová. Jak ukázala laboratorní analýza, většina zmrzliny s polevou obsahovala od 90,14% do 91,44% nasycených mastných kyselin, které byly naměřeny právě v polevě.

Výjimkou bylo Magnum Classic, u nějž výrobce na obale deklaruje polevu z mléčné čokolády a podíl nasycených kyselin v polevě byl o necelou třetinu nižší než u jiných.

Zmrzlina, nebo mražený krém? Je to jedno a to samé. Pojem mražený krém najdete na obalech zmrzlin a také v zákoně. Kromě názvu druhu (tedy mraženého krému), musí být všechny zmrzliny označeny i skupinou (v těch legislativa rozlišuje šest, v našem testu jsou smetanový, mléčný a rostlinným tukem) a podskupinou (např. vanilkový, kakaový nebo jahodový).

Výrobce ale jedné z testovaných zmrzlin Algida Big Milk skupinu neuvádí, název zmrzlin přitom vyvolává dojem, že se jedná o mléčnou zmrzlinu. Jednou z levnějších surovin je kokosový tuk. A levná surovina by se měla objevit i ve výsledné ceně. Tak to ale není. Například Ruská zmrzlina od Algidy je ve své skupině nejdražší, přitom jako jediná z ruských zmrzlin obsahuje rostlinný tuk místo smetany.

Celkové hodnocení

V minulosti se zmrzlina vyráběla především z mléka a smetany, teď se ale tyhle dvě chutné složky stále častěji nahrazují levnějším, méně vhodným rostlinným tukem.

Jak ukázal test, výrobci to přiznávají, někteří ale mohou klamat obalem. Než za svůj oblíbený nanuk zaplatíte, projděte si jeho složení. Možná vás překvapí, z čeho se vyrábí. Bohužel neplatí, že jsou levnější ty s rostlinným tukem než zmrzliny, které obsahují mléčný tuk.

V našem testu byly nejlépe hodnocené tvarohové a smetanové zmrzliny, ty s rostlinným tukem - v našem nanuky s vanilkovou příchutí a jedna ruská zmrzlina patřily k průměru a některé i k těm nejslabším. Vybrat vítěze z každé skupiny se nepodařilo.

Skupiny s rostlinným tukem nebyly označeny lepší známkou než dvojkou, takže vítězové jsou nakonec dva - Míša ( z tvarohových nanuků) a Korrekt Ruská zmrzlina (z ruských zmrzlin).

Ačkoli složení kakaové polevy u Míši a oplatky u této ruské zmrzliny nejsou nejvhodnější, jednou za čas, obzvlášť v létě, si je jako chutnou svačinku dopřát můžeme.

Fotogalerie
15 fotografií