Potravinový Sherlock navíc zjistil, že dražší másla nemusí být zárukou kvality a dobré chuti! Když vezmete do ruky místo másla směsný roztíratelný tuk, neznamená to, že se jedná o něco horšího. Ale vy jste se rozhodli zaplatit za máslo, a místo něj si domů odnášíte sice něco, co vypadá a stojí stejně, ale o máslo nejde – je to směsný roztíratelný tuk! Ten sice v názvu nesmí mít »máslo«, protože ve složení obsahuje i rostlinný tuk, což je u skutečného másla zakázané (tam smí být jen mléčný tuk), ale někteří obchodníci jej prodávají společně s másly.

Směsné roztíratelné tuky nesmí být nabízené mezi másly. Jenže tomu tak není, a proto Potravinový Sherlock záměrně do testu másel vybral i dvě »nemásla«, tedy směsné roztíratelné tuky, které jsou hodnoceny samostatně.

Másla českých i zahraničních mlékáren jsme také prověřovali v tom ohledu, zda do nich některý z výrobců nepoužil rostlinný tuk, což se v minulosti už stalo. Naštěstí jsme žádný nenašli. Všichni použili výhradně tuk mléčný. Zato jsme odhalili jiné prohřešky – dva výrobky měly méně mléčného tuku, než výrobce deklaroval na obale, a více vody, než je povolený limit. Některá másla byla žluklá.

Moc vody, málo tuku

Limitní hodnota vody v másle je ve vyhlášce stanovená na hodnotu 16 %. Jedno z testovaných másel ale tuhle hodnotu překročilo, laboratorní analýza mu naměřila 18,4 % vody. Navíc se ukázalo, že má i méně tuku, než výrobce deklaruje na obale – místo 82 % má jen 79,2 %. S vyšším obsahem vody souvisí i vyšší číslo kyselosti, které dosahovalo 1,87 mmol/100 g přitom limit je 1,2. Když totiž číslo kyselosti roste, znamená to, že tuk stárne, tedy žlukne. Vliv na to má i větší množství vody, kvůli níž je tuk méně stabilní.

To, že je máslo levnější, nemusí ale nutně znamenat, že je ve slevě. Může se totiž jednat o menší gramáž, než na kterou jste zvyklí. Proto se vyplatí prostudovat si gramáž a porovnat ji s cenou. Například místo 250g kostky, na kterou jsou nakupující zvyklí, výrobce prodává 200g máslo. A podobné je to i u standardní 125g kostky, může se totiž místo ní objevovat i verze 100g.

Máslo, nebo »nemáslo«?

Zdravý člověk by měl máslo a rostlinné tuky, které jsou v margarínech nebo směsných roztíratelných tucích, střídat. Jenže ne každý rostlinný tuk je zdravější a kvalitnější než mléčný tuk v máslech. Od prosince minulého roku musí být na výrobcích uveden původ obsaženého rostlinného tuku. Proto byste měli zbystřit a číst složení ostatních cihliček, které nejsou máslo. U některých směsných roztíratelných tuků totiž můžete narazit na palmové a kokosové oleje, které jsou sice rostlinné, ale z výživového hlediska mají podobnou nebo i horší skladbu než například mléčný tuk. A proč je výrobci používají? Jednak výrobek zlevňují, jednak zlepšují roztíratelnost směsného tuku.

Video
délka: 01:19.89
1080p 720p 480p 360p 240p

Velký test másel a margarínů: Který ochutnavače překvapil? Blesk TV

Fotogalerie
11 fotografií