Velikonoční stůl bez másla si v zemi, kde ročně každý Čech zkonzumuje 5,2 kilogramu této potraviny (zhruba 20 čtvrtkilových kostek), lze jen těžko představit. Podle kuchařů a cukrářů je máslo jednou z rozhodujících surovin, která ovlivňuje kvalitu jídla.

Jak se pozná opravdové máslo?

Aby se mohlo máslo nazývat máslem, musí obsahovat nejméně 80 a maximálně 90 % výhradně mléčného tuku. Nejčastěji tato hodnota odpovídá 82 %. Dále nesmí obsahovat žádný rostlinný tuk a maximum povoleného množství vody nesmí být víc než 16 %. Zbytek do 100 % tvoří mléčné netuky (hlavně bílkoviny). V Česku se vyrábí většinou máslo nesolené. Pokud máslo obsahuje sůl, tak její obsah jsou 2 % (pak je obsah tuku o 2 % nižší).

Tradiční, čerstvé, stolní…

Pozorně byste ale při nákupu měli pročítat nejen obsah mléčného tuku na obale, ale i název výrobku. Označení »tradiční máslo« je na máslech, která se vyrábí stloukáním z mléka nebo smetany. Pojem »stolní máslo« je českým specifikem.

Naše babičky mu říkaly »dvojka«. Jde o máslo, které se dostává na pulty obchodů poté, kdy bylo nějakou dobu (nejdéle 24 měsíců od data výroby) skladováno při teplotách –18 °C a nižších. Jakmile se začne prodávat rozmražené, musí se spotřebovat do 20 dnů. Oproti čerstvému máslu má mnohem méně vitaminů a bývá lehce »nažluklé«, což mnohým spotřebitelům chuťově vyhovuje.

Stejnou trvanlivost, ale od data výroby, má i »čerstvé máslo«. Je to takové máslo, které jde z mlékárny rovnou do obchodu. Na obale je uvedeno datum spotřeby. Na trhu najdete i výrobky s označením »farmářské máslo«, které obsahují 85 % mléčného tuku.

Není máslo jako máslo

Kromě tří typů másel, kde je hlavní a jedinou složkou mléčný tuk, najdete na pultech obchodů i další výrobky označené jako másla, které mají nejméně 75 % mléčného tuku.

Jedná se například o másla se smetanovým zákysem nebo ochucená másla, zejména bylinkami. V regálech obchodu najdete i výrobky se sníženým obsahem tuku (60-62 %), tzv. třičtvrtětučná másla.

Při nakupování jste už ale určitě narazili i na směsné roztíratelné tuky, v nichž je část mléčného tuku nahrazena rostlinným tukem. Vzhledem a cenou se často podobají máslům. Vyplatí se proto číst pozorně jejich složení.

Fotogalerie
5 fotografií