Původní šunkový salám obsahoval okolo 90 % vepřového a hovězího masa. V současnosti se ale tak vysoké nároky na výrobce nekladou. Aby se mohl šunkový salám mohl nazývat šunkovým salámem musí obsahovat min. 55 % masa, a to buď vepřového, nebo hovězího či jejich kombinace. To sice splňují všechny testované salámy, je tu však velké ALE…

Jeden na hraně, třetina v toleranci

Testované šunkové salámy měly širokou škálu podílu masa – od 55,6 % do 92,4 %.  Ačkoli vyhláška povoluje minimum masa 55 %, jeden testovaný výrobek na hraně.

Když se u masných výrobků analyzuje podíl masa, vždy se uvažuje 10% povolená záporná odchylka z naměřené hodnoty.  Jeden výrobce se ale do této odchylky vešel jen  s odřenýma ušima. Namísto slibovaných 61 % masa měl v salámu 55,6 %. Další čtyři výrobky měly nižší obsahy masa, než jejich výrobci slibovali na etiketě, nicméně se vešly do zmíněné 10% tolerance. Kompletní výsledky testu naleznete v placené části na Blesk.cz

Jde to jen s 1 »éčkem«

V našich testech vždy pozitivně hodnotíme ty výrobky, které mají co nejméně zbytečných »éček« a nejinak tomu je i v případě šunkových salámů. Zatímco je mezi třinácti testovanými i výrobce, který šunkový salám »napumpoval« 14 »éčky«, našli jsme i salámy, které si vystačí pouze s dusitanem sodným, bez nějž se v dnešní době výroba masných výrobků a jejich způsob prodeje těžko obejde. Prodlužuje totiž především trvanlivost a pomáhá udržet růžovou barvu. Jedno »éčko« měly i šunkové salámy i za minulého režimu, kdy jejich kvalitu určovala norma.

 Salám se »zelím« a s třešní

Koncentrát mangoldu a extrakt aceroly. I takové ingredience můžete najít v dnešních šunkových salámech. Obě zmíněné složky má ve složení jeden testovaný salám. Ve výčtu ingrediencí nenarazíte ani na jedno »éčko«, tedy ani na dusitan sodný (E250). Nemusí to ale znamenat, že žádný jeho zdroj neobsahuje. Mangold (neboli pak choi) je nepříliš známá listová zelenina, která chutí jemně připomíná zelí, acerola je zase tropická třešeň.

A co mají tak rozdílné potraviny společného? Právě jejich kombinace se v současnosti začíná používat coby náhražka dusitanu sodného. Mangold totiž obsahuje především dusičnany a acerola kyselinu askorbovou, jež pomáhá redukovat dusičnany na dusitany, které pak fungují jako zmíněný konzervant (E250).

 Tři jsou přesolené

Čím méně soli ve výrobcích je, tím pro naše tělo lépe. Soli, zejména skryté v potravinách, přijímáme totiž nadbytek, což může ohrožovat naše zdraví (riziko vzniku vysokého krevního tlaku). Testované salámy měly v průměru okolo 2,33 % soli. Pro představu, pokud byste snědli 100 g takto slaného salámu, přijali byste tak třetinu doporučeného denního množství soli.

Jenže v případě tří salámů zřejmě výrobci ujela ruka. Mají totiž víc soli, než je uvedeno na obale. Nejvíce oproti deklaraci přesolil jeden výrobce, který uvádí na obale 2,1 % soli, ale laboratoř naměřila podíl 2,87 %.