Není nic neobvyklého, že masné polotovary, jako jsou burgery obsahují mikroorganismy. Všeho moc ale může být příliš, a když je jich hodně, tak hrozí, že se maso začne kazit nebo že se dokonce stane dokonce pro naše zdraví nebezpečné. Nezávadné byly naštěstí všechny testované burgery, jeden však byl už krůček od toho, aby se zkazil. A na nevábnou chuť a vůni upozorňovali i laičtí hodnotitelé v senzorickém testu.

Mikroorganismy

Měření celkového počtu mikroorganismů probíhalo v poslední den data spotřeby. U nejhoršího vzorku dosahovala hodnota 8 300 000 KTJ/g. Takové hodnoty vypovídají o tom, že hygiena při výrobě nemusela být tak důsledná nebo že maso mohlo být před prodejem nedůsledně skladované.

Obsah masa

Jeden šetří na mase! Téměř všichni výrobci, někteří však s přihlédnutím k povolené 10% odchylce, splňují to, co slibují na obale. Tedy že obsah masa ve skutečnosti (téměř) odpovídá podílu masa uvedeného na etiketě. Jeden výrobce měl ale až moc velké ambice. Na etiketě hovězího burgeru totiž uvádí jeden z nejvyšších podílů masa v testu (97 %), přitom laboratoř u jeho výrobku naměřila pouhých 85,8 %.

»Vylepšováky«, které fakt zlevňují

Jeden vzorek kromě extraktů z rybízu a červené řepy obsahoval i pšeničnou vlákninu a hovězí bílkovinu. Zatímco vláknina zahušťuje, bílkovina může navyšovat obsah masa, kterého tento výrobek měl už tak zoufale málo! Navíc nesplňoval deklaraci na obale – uvedený obsah sacharidů byl pětinásobně nižší, než naměřila laboratoř. A právě v této hodnotě se kromě koření projevuje i přídavek pšeničné vlákniny. Ačkoli burger je příkladem výrobku, u nějž výrobce šetří na mase a pomáhá si různými »vylepšováky«, rozhodně to neznamená, že se to odrazí i v nízké ceně. Byl dokonce dražší než nejlepsí z testovaných výrobků.