Dobří lidé ještě nevymřeli a tento příběh je toho jasným důkazem. I takové gesto, jako je nákup dvou šálků kávy, může udělat hezčí den. „Smutný britský pár. Chtěl si dát dvě cappuccina, ale v kavárně nešel terminál. A můj muž? Zvedl se, došel k baru, vrátil se se dvěma šálky a se slovem „gift“ je postavil na stolek před okouzlenou dvojici. Inu, vzala jsem si ho, protože je boží,“ napsala v sobotu na twitter Milada S.

Po chvíli svůj tweet ještě doplnila: „Dovětek. Ten pán je Jeremy Irons. Nám přišli jen jako milí stařečkové. Já si hned říkala, že pán vypadá jako Irons, ale teď k nim přišel jiný pán, zeptal se ho a stařeček odpověděl, že je. Totálně boží chvilka.“

O dobrém skutku se z twitteru dozvěděl i majitel Písecké brány Petr Mändl. „Děkujeme pánovi, který dnes, když nám vypadával platební terminál a britský pár nemohl zaplatit kartou, zakoupil dvě kapučína nikomu jinému než herci a režisérovi Jeremy Ironsovi. Dozvěděli jsme se to až z twitteru a rádi bychom tohoto dárce pozvali i s doprovodem na naše lahodné kávy co hrdlo ráčí, samozřejmě na nás,“ napsal na facebookové stránky své kavárny.

„Mohli jste jim to kafe dát sami“

Někteří z diskutujících na sociálních sítích to však nechali kavárně jaksepatří „sežrat“. „Pánovi gratulace a respekt, vám moc ne, mohli jste jim to kafe dát sami, když se jednalo o problém na vaší straně. Náklady na kafe jsou cca 5 Kč. Takto to dobro musel zajistit kolemjdoucí,“ napsal pod Mändlův děkovný status Radek H.

Majitel se však okamžitě ohradil. „Vážený pane, obsluha vůbec tento příběh nezaregistrovala, dozvěděl jsem se to až se zpožděním ze sociální sítě. Bohužel jsme v historickém objektu připojeni jen přes telefonní linku a občas nám vypadává internet. Vaše výtka se mě dotkla. Věřte, že za 16 let co provozuji Píseckou bránu, jsem věnoval při různých příležitostech tisíce nejen káv, o stovkách bezplatných akcí pro děti, seniory a vstřícnosti pro nesčíslně charit a nadací apod. nemluvě,“ napsal majitel.

Za kavárnu se postavila i Milada S. „ Tak se z mé malé kavárenské příhody začíná stávat kauza, ve které to schytává kavárna Písecká brána. Mrzí mě to, protože celá situace se odehrála ve velice příjemné atmosféře, kterou jsem chtěla zprostředkovat ostatním. V mém tweetu nebyla kritika ani kalkul. Jen údiv a radost. Tenhle příběh budeme vyprávět asi ještě i vnoučatům!“ uzavřela žena.

Jeremy Irons

Herec se narodil na malém ostrůvku poblíž britských břehů. Jako malý chtěl být zvěrolékařem, to se ale změnilo s první hereckou rolí, kterou získal v 21 letech. Jeremy Irons v roce 1990 ztvárnil postavu obviněného vraha Clause von Bülowa ve filmu Zvrat štěstěny. Za roli získal řadu ocenění včetně Oscara za nejlepší mužský herecký výkon. Není to ale jediná cena, kterou se může pyšnit. Je také majitelem Zlatého glóbu a televizní ceny Emmy za roli šlechtice Roberta Dudleye v minisérii Královna Alžběta, za celožiotní dílo byl pak oceněn Čestným Cézarem. Od března roku 1978 je ženatý s irskou herečkou Sinéad Cusack.

Fotogalerie
15 fotografií