Kdysi žil Radek život bez cíle a motivace. „Co mi do života přišlo, na to jsem reagoval. Od dětství jsem sám o ničem nemusel rozhodovat. Pro mě byl život tak nějak jasně nasměrovaný,“ vysvětloval, jak si jeho rodiče přáli, aby se sestrou vystudoval vysokou školu. Poslušně tedy vystudoval informatiku a výpočetní techniku na ČVUT v Praze.

„Vždy mě zajímaly dvě věci: počítače a jak pomáhat lidem. Obě zaměstnání, kterými jsem během dvanácti let prošel, jsem sám nehledal, ale řekli mi o pracovních nabídkách přátelé,“ uvedl Radek Chromý. Přijímal vše, co přišlo, aniž by směřoval svůj život přesně tam, kde by mohl být nejšťastnější. 

Nechal jsem se vláčet proudem

Lidem a větším skupinám lidí se vyhýbal. Od dětství cítil obavy mluvit s někým, koho nezná. Nikdy nevěděl, o čem se s lidmi bavit. „Tohle mne velmi zatěžovalo. Zpětně to vidím tak, že jsem byl ve světě ztracený a jen jsem se nechal vláčet proudem,“ prozradil Radek. Stejně tak těžce přistupoval k partnerským vztahům.

Dnes je ale sebevědomým mužem, který ví, kam směřuje. Má po boku ženu, se kterou žijí naplno svůj život a pomáhá druhým najít si svou vlastní cestu, která je přivede k radosti a spokojenosti.

Vše se u Radka změnilo, když mu bylo 30 let. „Konečně jsem si přiznal, že na sobě musím něco změnit a vylézt z bezpečné ulity za monitorem počítače. Začal jsem se zajímat o osobnostní rozvoj, finanční gramotnost a učil se komunikovat s lidmi,“ řekl. Dva roky poté potkal svou manželku.

Lucie mi ukázala, že život není jen o chození do práce, ale je důležité mít kvalitní vztahy a cítit se skutečně vnitřně spokojený. Všechno mi najednou zapadlo do sebe a pochopil jsem, že ke svému životu musím přistupovat jinak,“ prozradil Radek Chromý.

Štěstí mu nespadlo do klína

Po lásce přišla i změna práce. Rozhodl se, že bude terapeutem metody RUŠ. „Měl jsem touhu pomáhat druhým. K tomu jsme s Lucií změnili stravu a zhubl jsem 25 kilogramů. Získal jsem sebevědomí, začal jsem cestovat. Dříve jsem měl z cestování hodně obav, a proto jsem nikde v zahraničí nebyl. Během dvou let jsem se svou ženou navštívil Indii, Srí Lanku, Bali a projel kus Evropy. Změnil jsem svůj život,“ uvedl Radek.

Za celou dobu, kdy se věnoval terapii, nepřestával pracovat na sobě samém. Nepřestává ani nyní. Poslední největší životní změnou a velkým rozhodnutím, které z něj udělalo muže, bylo stát se otcem. „Věděl jsem, že uživit rodinu a zvládnout všechny firemní aktivity budu muset po určitý čas sám. Chci své ženě dopřát dostatek prostoru pro sebe a zároveň finančně zajistit rodinu. Je to pro mne období, ve kterém si chci stoupnout naplno do své mužské síly,“ řekl na závěr terapeut Radek.

Fotogalerie
11 fotografií