Noira se ráda označuje za čarodějku. Co si ale pod tímto pojmem doopravdy představit, když se vám do mysli dere chlapec s jizvou na čele a s hůlkou v ruce, který se svým jménem Harry Potter dobyl svět? Noira rozhodně takovou čarodějkou s hůlkou v ruce a neviditelným pláštěm na ramenou není.

Čaroděj je každý, kdo hledá tajné cesty ke skrytému poznání, kdo se zajímá o to, jak fungují tajemné a psychické síly kolem nás. Nemusí mít žádné rodinné pozadí, i když často mívá. Na celém světě existují čarodějnické a šamanské dynastie. Čaroděje nejčastěji vede jedna ze dvou věcí: pocit poslání, nebo láska k poznání. Já jsem tajemno milovala od dětství, později jsem pocítila touhu se mu profesionálně věnovat a pomáhat lidem,“ vysvětluje, jak ona sama vnímá tento titul, který používá.

Noira poprvé přičichla k čarodějnictví skrze tarot už ve svých jedenácti letech. Nebylo ale jejím snem jednoho dne se touto atypickou profesí živit. „Ve snu mě nenapadlo, že se někdo může dát na dráhu čarodějnice, dokud jsem se na brigádě neocitla ve skutečném čarodějnickém obchodě,“ uvádí Noira.

Od karet k prorockým snům

Jejím úkolem bylo uklízet po rituálech zbytky svíček a kadidla. „Asi po půl roce jsem začala mít prorocké sny a řadu zvláštních prožitků, které překonaly všechno, co se mi do té doby stalo. Ráda bych řekla, že to bylo fascinující, ale pravdou je, že to bylo také velmi děsivé. Západní člověk není zvyklý na skutečnou přítomnost duchovních sil na každém rohu svého života. Naštěstí jsem našla lidi, kteří mi pomohli zorientovat se a porozumět svému poslání,“ svěřuje se tajemně.

Důkazem, že její vidění byla neobvyklá a pro Česko fascinující, už je jen to, že se o ni před pár lety začala zajímat přední česká média. Jenže pak přišel zlom. Noira jako by se vypařila jako pára nad hrncem. „Stinná stránka popularity mne dostihla. Nikdy jsem se nechtěla dostat do situace, kdy mne po městě honí nějaký bláznivý fanoušek. Co znamená ukázat svou tvář v tisku a v televizi, to nikdo nepochopí, dokud se mu to nestane,“ vysvětluje, co ji přivedlo do ústraní.

Po letech se zase vydala cestou svého poslání, kdy vystupuje jako duchovní autorita, která naslouchá a pomáhá najít odpovědi tam, kde si lidé nejsou sami jistí. „Víra je mocná, spiritualita a rituály opravdu mohou lidský život pozvednout i ze dna. Ale chce-li čarodějnice opravdu pomáhat, musí rychle nasbírat mnoho zkušeností - musí pochopit, jak většina této společnosti žije. A to není leckdy úplně veselý pohled.“

Čaroděj je každý, kdo hledá tajné cesty ke skrytému poznání.
Autor: Thao Nguyen, Reflex

Noira vyložila pro čtenáře Blesku poselství na rok 2019:

„Prvních sedm dní v novém ruce bude důležitých pro plánování, rozhodnutí učiněná v této době budou mít podstatný vliv na váš úspěch v dalším roce. V roce 2019 můžete dosáhnout lepších výsledků, než v uplynulém roce, vaše úsilí se vám bude jevit snazší. Tento rok máte příležitost sklidit snáze odměnu za vynaložené úsilí.

To se bude týkat zejména budování, rodiny a kariérních otázek. Moji věštbu bude číst mnoho různých lidí, takže nepřekvapuje, že se na druhém místě objevuje karta Tazatele. Tím jste, milí čtenáři, vy. Váš unikátní osud, talenty a volby v mnohém ovlivní, co vás v novém roce potká.

Karty konstatují, že bude otázkou volby čtenáře, zda příležitosti, které se mu nabízejí v novém roce, rozezná. Zda bude schopen přijít s plánem, který mu umožní úrodu sklidit. Povzbuzující poselství nesou karty v oblasti blízkých vztahů: pokud čtete tyto řádky, vězte, že v roce 2019 budete mít možnost sblížit se s člověkem, který bude vašemu srdci velmi blízký, a uvolní ve vás novou energii.

Váš vztah může být přátelský nebo milostný, jeho podoba není určená. Pro většinu z vás to bude někdo, koho již z minulosti znáte. Tento člověk pro vás bude inspirativní, bude zdrojem nové naděje a duševního osvěžení. Poslední karta hovoří o tom, že bude důležitý vztah mladých a starých, tedy učení. Můžete něco začít studovat, obohatit svoje vnoučata a děti nebo založit rodinnou tradici. Vztahy mezi prarodiči a vnoučaty budou pro mnoho čtenářů tento rok obzvlášť významné. Můžete objevit zdroj poznání, dědictví nebo tradici z generace vašich předků."

Fotogalerie
6 fotografií

Více o Čarodějnicích čtěte ZDE