Martin takto vaří lidem bez střechy nad hlavou už pět let. „Rád pomáhám druhým. Je to úžasný pocit, když druhému pomůžete a uděláte dobrý skutek,“ vysvětloval Martin, co ho vedlo k tomuto vaření.

Kdysi chystal hostinu ve čtyřech s přáteli v maringotce. Teď, když uspořádal veřejně akci přes Facebook, ozvala se spousta lidí s chutí pomoci. A tak se v neděli dopoledne sešla asi dvacítka nadšenců, kteří se pustili do vaření.

Video
délka: 00:43.40

Krátký sestřih z celého dne Eva Fornálová

Ostatní, kteří dopoledne prospali, přinesli na místo podávání upečené koláče, bábovky i oblečení. Právě teplé ošacení bylo rázem rozebráno. Zájem o něj byl tak obrovský, že se lidé mezi sebou dokázali i slovně pošťuchovat. „Mockrát vám za vše děkujeme,“ nešetřili díkem lidé v nouzi.

K jídlu pak dostali horkou polévku, mrkev v rohlíku a banánový koktejl. Rozhodně tohle není poslední letošní vaření pod taktovkou Martina. Další chystá v průběhu prosince. A vařit se bude pravděpodobně jako každý rok až do konce února, dokud bude zima. Termíny ale ještě nejsou jisté, vše můžete sledovat na jeho stránce Help 4 homeless.

Fotogalerie
54 fotografií