O Václavovi jsme už v minulosti psali. Dvacet dva let strávil na ulici, na kterou ho kdysi dostal alkohol a syndrom vyhoření. Dnes už ho s lahví alkoholu nepotkáte, dnes ho potkáte po boku Ivanky. „Najít si partnera na ulici není vůbec snadné,“ vysvětloval.

Václav Zitta potkal svou lásku při potyčce. Tedy potyčce, kdy dala Ivanka co proto jednomu „feťákovi“, který si na ni dovoloval. „Tuhle ženskou chci,“ řekl tehdy nahlas. „Co ti v tom brání,“ odvětila. A od té doby jsou spolu již 15 měsíců. Od začátku vztahu vypadají vedle sebe stále jako hrdličky, jako kdyby se od sebe nechtěli odtrhnout. Dívají se na sebe s láskou a úctou. „Dlouhou dobu jsem neměla v mužích důvěru. Vašek je úplně jiný,“ svěřila se.  

Ivanka hledá práci...

A je to pravda. Jako jeden z mála bojuje za lepší život. Nyní pracuje nejen jako noční hlídač objektu, ale také v Přestupní stanici (prostor spojující obchod s darovaným oblečením, který na přechodnou dobu zaměstnává lidi bez domova – pozn. redakce). To způsobuje, že je Maruška hodně času sama. „Občas mi bývá smutno, když jsem přes noc sama. A tak alespoň vyšívám,“ ukazovala nádherného koně na látce. Mezitím se snaží najít si placenou práci.  

...a domov

A aby nebyla stále opuštěná, pořídili si společně pejska. Po třech týdnech kolem nich Simbo lítal, jako kdyby s nimi strávil celý život. Stejně tak jako v jiných vztazích dojde k rozepřím i tady, ale po malých bouřkách vysvitne zase sluníčko, které vydrží po většinu času, kdy jsou spolu. Zdálo by se, že ke štěstí už jim nic nechybí. Ale něco by se našlo. Domov.

Pan Václav má sice stabilní práci, ale do bytu by společně nechtěli. Ivana miluje přírodu a představa žít v paneláku ji po těch letech děsí. Proto spolu žijí stále provizorně pod stanem v lese na kraji Prahy. „Rádi bychom se dostali do chatičky, ale většinou je na nás nájem i tak moc vysoký,“ vysvětlovali, že je obtížné najít i malinkatý domov. Léto se chýlí ke konci a zima tady bude za pár měsíců. V případě, že byste věděli o majiteli pozemku s chatkou, který by ocenil údržbu zahrady, ozvěte se nám. Moc bychom Ivance a Václavovi přáli plnohodnotnější domov.

Fotogalerie
8 fotografií