S. M. je jedním z muslimů, kteří se rozhodli žít a pracovat v Česku. Tuto zemi totiž miluje, dokonce má i českou přítelkyni. Naráží však na mnohé stinné stránky vnímání muslimů samotnými Čechy. Kromě přepadení taxikářem se setkal i s mužem, který mu chtěl sundat sako a najít na jeho těle bombu. Se svými zážitky se svěřil portálu praguemorning.cz.

„Vzal jsem si taxi, a když jsme přijeli domů, tak si řidič řekl o mnohem větší částku, než na kterou měl právo. Nakonec jsem to vzdal a zaplatil jsem mu. Chtěl jsem jen odejít. On se však obrátil, oslepil mě světly, vystoupil z auta a něčím mě praštil. Poté mě nechal ležet na ulici a odešel. Strávil jsem čtyři měsíce na vozíku,“ popisuje pan S. incident, který se stal před rokem.

I když má berli, sednout ho nepustí

Případů, kdy se na něj lidé dívají skrz prsty, je ale více a naráží na ně často. I když chodil o berli, málokdo jej pustil sednout.

Po jednom z teroristických útoků ve Francii za ním dokonce přišel v metru muž a vyptával se ho, kde má bombu. „V metru takto jeden muž zatlačil na mou hruď a ptal se mě, kde mám bombu. Nikdo v celém voze na to nereagoval. Ptal jsem se jich, proč na to nereagují, když to vidí, a oni jen dál seděli a pokračovali ve čtení knihy,“ vzpomíná.

„Ne všichni jsou takoví, většina lidí nemá žádné problémy, nereagují špatně, neprovokují. Ale je tu několik takových idiotů, kvůli kterým se tak občas cítím,“ pokračuje mladý muslim.

„Někdy jedu metrem o berlích a i když mě lidé vidí, nikdo mi neřekne, abych si sednul. I přesto, že vidí, že jsem zraněný. Pak se ale zvedne nějaké dítě, poklepe mi na rameno a řekne, abych si sedl, což je krásné,“ popisuje dále život v Praze.

Přes všechny tyto problémy tu však zůstává. Hlavním důvodem je, že si zde našel přítelkyni, se kterou je šťastný. Prahu si i přes všechny špatnosti oblíbil a jinde by už zkrátka žít nechtěl.

S. M. vypráví svůj příběh redaktorovi Prague Morning:

Video
délka: 02:48.31

Pražský taxikář zbil svého klienta-muslima. Prague Morning