„Na místě jsou také kriminalisté, jelikož pracujeme s informací, že muž přebíhal dálnici, protože utíkal od provedeného vloupání do vozidla na parkovišti,” uvedli policisté na sociální síti X v dopoledních hodinách. Na případu pracovali i odpoledne.

Redaktor Blesku na místě mluvil se známým mrtvého muže, který byl zároveň majitelem vozu, kterým muž na benzínku přijel. Na otázku, zda auto mrtvému muži půjčil, neodpověděl. A na dotaz, jestli ví, jak se dotyčný na benzínku dostal, odvětil: „Já ani sám nevím!” Muž, kterého zabilo auto na dálnici, když se ji snažil přeběhnout na druhé straně dálnice, vykradl bílou dodávku. „Z auta odcizil peněženku,” uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

Známý mrtvého muže z dálnice D1 promluvil:

Video
Video se připravuje ...

Známý mrtvého muže z dálnice D1 řekl, že neví, proč kradl a pak běžel přes dálnici David Malík

„Nemohl jsem se vyhnout”

„Jel jsem v levém pruhu a on přebíhal dva pruhy zleva. Tak jsem uhnul doprava, ale levou stranou jsem ho… prostě jsem se mu nemohl vyhnout,“ řekl řidič, který běžce srazil, televizi Nova.

Pro vozidlo, kterým pachatel údajně dorazil na místo, si přijela rodina, které patří. Odmítli se však vyjádřit k tomu, jak jej získal. Zřejmě si ale byli blízcí, protože zasmušile hleděli na dálnici. Kvůli rozmláceným kusům aut musela vozidla nehodu objíždět přes benzínovou stanici. Provoz byl plně obnoven zhruba po třech hodinách, na dálnici se však mezitím vytvořila mnohakilometrová kolona aut v obou směrech.

Kradl v odstaveném voze?

Podle informací Blesku kradl muž v bílé dodávce na protější straně, než měl zaparkované své vozidlo, a při útěku, jenž ho stál život, se vracel nazpátek. Majitel slovenské společnosti, které dodávka patří, o incidentu věděl ze sociálních sítí. „Zřejmě se jedná o vůz, který vypověděl službu, a proto byl na benzínové stanici odstaven. Na bližší informace ale sám čekám,“ řekl Blesku.

Takto vypadalo místo nehody, k níž došlo 9. července 2024. Muž přebíhal přes dálnici D1 a srazilo jej auto. Náraz ho odmrštil do protisměru, kde jej srazil další vůz.
Autor: Grafika Blesk.cz

Poranění hrudníku

Nešťastníka odnesli lidé z nabouraných aut. „Z místa byly odvezeny nakonec další dvě osoby, žena a muž ve věku okolo 60 let. Oba při vědomí s poraněním hrudníku,” uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Záchranáře vystřídali policisté a začalo vyšetřování komplikovaného děje.

Video
Video se připravuje ...

Na dálnici D1 došlo k tragické nehodě. Chodec přecházel silnici, srazilo ho auto, přeletěl do protisměru a způsobil nehodu. Aktu.cz

Fotogalerie
15 fotografií