aké na celorepublikové úrovni pohonné hmoty zdražily. Průměrná cena Naturalu 95 je v Česku 39,53 Kč za litr, u nafty 37,79 Kč za litr. Nejlevnější jsou čerpací stanice v Jihočeském kraji. Litr benzinu tam řidiči natankují v průměru za 39,04 Kč, litr nafty pak za 37,36 Kč.

V hlavním městě je benzin nejlevnější v deváté městské části, kde v průměru stojí 40,16 Kč/l. Za naftu se platí nejméně v Praze 3, a to v průměru 38,22 Kč/l. Naopak nejdražší pohonné hmoty pořídí motoristé v Praze 4. Benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 41,09 Kč/l a naftu za 39,81 Kč/l.

Ceny pohonných hmot v Praze v srpnu 2023
Autor: ČTK

Podle CCS jsou paliva v Praze stále levnější než před rokem. Za litr benzinu tehdy motoristé platili o 0,75 koruny na litru více, za naftu o 4,46 koruny na litru více.

Fotogalerie
11 fotografií