V sobotu 10. června zasahovaly bezpečnostní sbory a záchranná služba v Kojeticích u hranic Prahy-východ. V místním zatopeném lomu Kojetice se muž ponořil pod vodu, ale nad hladinu už nevyplaval. Zdravotnická záchranná služba středočeského kraje k zásahu vyslala záchranářskou lékařskou posádku a také vrtulník. „Byli na místě, ale pacienta se nepodařilo najít,“ sdělila odpoledne Blesku tisková mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. 

Na místo byli přivoláni také středočeští hasiči. Obdrželi hlášení o muži pod hladinou. Proto si vyžádali pomoc od jednotky potápěčů pražských hasičů. Pomáhali jim také potápěči policistů. Po celodenním pátrání se muže podařilo nalézt, bohužel po smrti. „Tělo muže bylo nalezeno bez známek života pod hladinou vody," informuje tisková mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová. 

Nález se podařil potapěčům z týmu středočeských hasičů. Potapěči policistů z Poříčního oddělení Labe následně tělo vytáhli na břeh. „Na místě tělo ohledal i koroner a vyloučil cizí zavinění. Kriminalisté nařídili soudní pitvu pro přesné zjištění příčiny smrti," dodává Michaela Richterová. 

Video
délka: 01:34.60
Video se připravuje ...

Video ze zásahu v lomu v Kojeticích. Aktu.cz

Fotogalerie
8 fotografií