Nabídku na vstup Kose do klubu hnutí ANO zveřejnil jeho předseda Ondřej Prokop (ANO) na twitteru. „Jeho vyloučení z důvodu prokázání osobní odvahy na posledním zastupitelstvu, kdy se rozhodl stát konzistentně za svým, nepodlehnout většině a zachovat se jako správný politik v zájmu našich občanů, naprosto odsuzujeme jako nešťastné a nespravedlivé," napsal Prokop.

Kos na zasedání minulý týden podpořil opozici při hlasování o odvolání koaličního radního pro majetek Jiřího Dohnala (Piráti), mimo jiné kvůli Dohnalovu přístupu k opravě bývalé ubytovny Sandra na Jižním městě. „Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 11 zaslal Ladislavu Kosovi nabídku spolupráce, ať už formou vstupu do klubu ANO, nebo jinou, díky které by bylo možné odblokovat složitou situaci v Praze 11," dodal Prokop.

Kos však uvedl, že o vstupu do klubu ANO neuvažuje. „To je možná přání klubu ANO, nemám s tou výzvou nic společného, a nikdy, nikdy, nikdy do klubu ANO nevstoupím," řekl ČTK Kos. „V žádném případě to nepřijmu, to je opravdu snaha pana Prokopa o moji dehonestaci, něco takového mě samozřejmě znedůvěryhodňuje v očích ostatních a vypadá to, jako bych s nimi byl dohodnutý a na té nabídce pracoval, což tak není," dodal.

Kosův záměr rezignovat na post zastupitele, jak oznámil v pátek, nadále platí, definitivně se však chce ještě rozhodnout. „To platí, ale objevují se některé události, takže budu diskutovat s ostatními členy zastupitelského klubu Hnutí pro Prahu 11," řekl. Kos pak dodal, že setrvat v HPP11 pro něj stále přichází v úvahu. "Jsem členem HPP11 pořád, máme 3. května členskou schůzi hnutí, kde asi dojde k nějakému rozuzlení," sdělil.

Koalice v Praze 11 doposud měla v zastupitelstvu těsnou většinu 18 z 35 hlasů, Kosův hlas byl při odvolání Jiřího Dohnala (Piráti) z funkce radního rozhodující. Hnutí pro Prahu 11 i Piráti už oznámili, že jsou připravení rezignovat na svoje funkce v radě a začít vyjednávat o složení nové koalice. Piráti se nebrání ani oslovení dalších, doteď opozičních stran ani případnému vzniku široké koalice. Další pokračování jednání zastupitelstva městské části Prahy 11 je naplánované na 5. května.

Fotogalerie
3 fotografie