Hřib byl v minulém volebním období primátorem, v nově ustavené koalici Pirátů, Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a STAN nyní zastává pozici náměstka primátora pro dopravu. Také v této pozici ve vedení města nahradil Scheinherra, který na středečním zasedání dozorčí rady na post jejího předsedy rezignoval. Scheinherr a Praha Sobě zamířili po volbách do opozice. Předsedou dozorčí rady bývá obvykle volen radní zodpovědný za dopravu.

Hřib v uplynulých týdnech několikrát zopakoval, že hlavním úkolem dozorčí rady bude připravit otevřená výběrová řízení na členy představenstva podniku. To se má stát kvůli loňské korupční kauze Dozimetr, kdy v dozorčí radě podniku skončili bývalý náměstek primátora Petr Hlubuček a bývalý místostarosta Prahy 9 Marek Doležal. V dozorčí radě skončil z vlastního rozhodnutí také Michal Zdeněk, jehož rezignace s kauzou přímo nesouvisela.

Scheinherr řadovým členem

Valnou hromadou DPP je rada hlavního města. Současná koalice provedla ve složení dozorčí rady DPP několik změn a složení odpovídá dohodě mezi koaličními partnery. Piráti podle ní obsadili čtyři místa, Spolu tři a STAN jedno. V radě také podle dohody zasedají zástupci obou opozičních stran. Za ANO to je Ondřej Prokop a za Prahu Sobě pak zůstal ve funkci Scheinherr. Posledních pět míst v radě tvoří zástupci zaměstnanců.

Přehodnocení odměn

Členové dozorčí rady DPP pobírají odměnu, která podle webu DPP činí 29.000 korun měsíčně pro předsedu, 27 000 pro místopředsedu a 25 000 pro řadového člena. Pokud je člen zároveň městským radním nebo jiným pro svou funkci uvolněným zastupitelem, nedostává odměnu žádnou. Hřib dříve řekl, že by rád změnil systém odměňování tak, aby peníze pro členy rady závisely na práci a účasti na jednáních.

Video
Video se připravuje ...

Hřibův náměstek o bytové krizi v Praze: Za 30 let tu budou žít dva miliony lidí Markéta Volfová, Lukáš Červený

Fotogalerie
16 fotografií