Nechám si plat europoslance,“ řekl Pospíšil. Plat činí 9 500 eur (zhruba 225 000 Kč) měsíčně. Funkci v městské radě chce vykonávat jako neuvolněný člen, takže by nebral plat, ale jen „nějakou menší odměnu“, uvedl. Peníze z odměny plánuje Pospíšil využít jako sponzorské dary útulkům. „Vše bude transparentně popsáno,“ dodal.

Dvě funkce? Výhoda!

Spojení funkcí europoslance a primátorova náměstka považuje Pospíšil spíš za výhodu. „V Evropském parlamentu je víc poslanců, kteří zároveň mají funkce v komunální politice. Vidím tam v tom překryvu jednoho roku spíš synergie,“ řekl. Zhruba za rok, na jaře 2024, budou nové volby do Evropského parlamentu. „V dnešní on-line době mohu vést řadu jednání s kolegy a podřízenými na dálku, tak v tom takový problém nevidím,“ doplnil.

Konec v čele Musea

Post předsedy správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, Musea Kampa je podle Pospíšila bezplatný. „Pokud se stanu náměstkem pro kulturu, tak bych se vzdal funkce předsedy správní rady. Jakkoli si nemyslím, že je tam zákonný střet zájmů, tak nechci vyvolávat takový dojem a poškozovat nadaci možnou debatou o něm,“ podotkl.

Zda může zůstat řadovým členem správní rady Musea Kampa, nechá Pospíšil na posouzení městské rady, doplnil. Připomněl, že podle stanov nadace musí být vedení města ve správní radě zastoupeno. Příjmy od města tvoří podle Pospíšila zhruba pět procent rozpočtu nadace. „Je to auditovaná instituce a vše musí být transparentní. Tady představa nějaké malé domů není vůbec možná,“ řekl.

Vznikající vedení Prahy

V nově vznikající koalici v Praze bude mít v jedenáctičlenné městské radě pět členů koalice Spolu, kdy ODS bude mít tři zástupce včetně primátora, TOP 09 dva a KDU-ČSL obsadí namísto pozic v radě dvě předsednická místa v magistrátních výborech. Piráti budou mít čtyři radní a STAN dva. Koalice bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 36 hlasů.

Video
Video se připravuje ...

Pes se zamotal do řetězu, málem to nepřežil. Kateřina Lang, čtenáři

Fotogalerie
6 fotografií