Rozlévání vánoční polévky primátorem se do Prahy vrací po dvouleté koronavirové pauze. Vánoční oběd dostanou 24. prosince například klienti Armády spásy v nízkoprahovém denním centru. „Klienti dostanou řízek s bramborovým salátem, cukroví a také malý dárek," sdělila ředitelka pražského Centra sociálních služeb Bohuslava Bureše Armády spásy Jitka Modlitbová.

V karlínském Azylovém domě sv. Terezie pro lidi bez přístřeší chystá štědrovečerní večeři Arcidiecézní charita Praha. Podle mediální zástupkyně charity Jarmily Lomozové počítají s pohoštěním pro 200 lidí. "Ostatní zveme na pohoštění ve čtvrtek 22. prosince, kdy se uskuteční modlitba s lidmi bez domova za přežití zimy," dodala Lomozová. Setkání zahájené mší bude ve čtvrtek ve 13:00 v Azylovém domě sv. Terezie.

Městská část Praha 1 pak se Spolkem občanů a přátel Malé Strany a Hradčan a Sdružením Nového Města pražského pořádají "štědrodenní" rozlévání polévky, a to od 11:00 na Kampě.

Zároveň Středisko sociálních služeb Praha 1 organizuje štědrodenní oběd pro seniory v Malostranské besedě. Pozvaní senioři z Prahy 1, kteří by trávili svátky jinak o samotě, tak zde mohou oslavit Vánoce přímo na Štědrý den.

Fotogalerie
18 fotografií