Městská část se dohodla s magistrátem na tom, že od něj získá areál speciální školy V Cibulkách, kde školu vybuduje. Výměnou radnice přenechá městu pozemky poblíž základní školy Nepomucká, kde přestavbou nynějšího dřevěného pavilonu vzniknou moderní prostory pro děti s autismem.

Radnice si již v minulosti nechala zpracovat architektonickou studii školy, která má mít nejprve jen první stupeň s možností rozšíření i o druhý v případě potřeby. Stavba by měla začít příští rok, do dokončení nového zařízení plánuje radnice využívat k zajištění chybějících školských kapacit provizorní prostory.

Podle demografické prognózy, kterou si Praha 5 nechala zpracovat, vzroste do roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 89.000 až o pětinu. Výrazně má vzrůst počet dětí i seniorů. Proto bude nutné zajistit další místa v základních a mateřských školách.

Radnice kromě základní školy V Cibulkách plánuje stavět další na pozemcích Penty v areálu Waltrovka, další mají vzniknout i v již budované čtvrti Smíchov City a na Barrandově. Praha 5 již také od Penty dříve za 34,5 milionu korun koupila mateřskou školu, kterou firma postavila při výstavbě Waltrovky.