Původní skatepark v ulici Mohylová v pražských stodůlkách vznikl už před dvaceti lety. Využívaly ho celé generace dětí, dnes už ale neodpovídá současným standardům, proto se radnice Prahy 13 rozhodla, že skatepark kompletně zrenovuje. „Naším cílem je vytvořit moderní skatepark tak, aby se v něm mohli bezpečně pohybovat začátečníci i pokročilí všech věkových kategorií," uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). Projektovou dokumentaci vypracoval Mo Atelier už v roce 2020.

„V Praze se pro vás připravuje nový sportovní areál se skateparkem! Další místo, kde si můžete zasportovat a po práci oddechnout na bruslích, skejtu, koloběžce nebo třeba na lezecké stěně,“ uvádí ateliér na svém webu.

Rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap. V rámci první etapy společnost Bosta holding postaví část areálu, který bude určený pro starší děti, respektive pro pokročilejší sportovce. „ Firma nabídla, že sportoviště pro osoby starší 15 let postaví za zhruba 5,87 milionu korun bez DPH. Předpokládaná hodnota tendru byla 5,8 milionu korun bez DPH. První část plánovaného sportoviště bude hrazená z peněz městské části a z dotace od pražského magistrátu ve výši pět milionů korun,“ vysvětlila mluvčí městské částy Praha 13 Lucie Steinerová.

Druhá fáze, která bude zahrnovat výstavbu areálu pro mladší děti, nemá podle mluvčí ještě vysoutěženého zhotovitele. Počítá se však, že by do konce roku měl být celý areál kompletně hotový.

Nový areál vítají i místní, i když někteří mají strach, že obyvatelé okolních domů budou trpět kvůli hluku. Podle radnic na to ale projekt myslí„ V rámci rekonstrukce budou upraveny i dopadové plochy tak, aby byl co nejvíce omezen hluk kvůli okolním domům,“ uvedla mluvčí. Kromě překážek vhodných pro „skejťáky“ zde budou k dispozici i zastřešené lavičky nebo lezecká stěna.

Fotogalerie
7 fotografií