Výjezd byl vyhlášen v 05:45 na likvidační posyp motoristických komunikací. Hlavní tahy jsou sjízdné, mokré a místy se zbytky mokrého sněhu. Vzhledem k tomu, že stále sněží bude zásah probíhat opakovaně,“ uvedla Lišková.

Do ulic metropole vyjela veškerá technika, tedy 73 sypačů pro tzv. první pořadí, kdy se uklízí nejdůležitější silnice jako jsou hlavní tahy či ulice u nemocnic a úřadů. V terénu je také dalších 51 menších strojů pro druhé a třetí pořadí. „Probíhá také úklid nemotoristických komunikací,“ dodala Lišková.

Řidiče může potrápit také silný vítr, a to především na Pražském okruhu, D1 a na silnici první třídy číslo 3. Řidiči musí vlivem sněžení počítat na celém území kraje se sníženou viditelností.

Sněžení mělo také vliv na některé spoje pražské integrované dopravy. Kvůli špatné sjízdnosti komunikací se s nimi potýkaly linky 245, 248, 347 a 301. Autobusy musely být v některých úsecích odkloněny na náhradní trasu a dočasně byly rušeny zastávky. Postupně se provoz vracel do normálu.

Okolí Prahy

Problémy jsou i ve Středočeském kraji. Kvůli sněžení není na několika místech v regionu možné bezpečně projet autobusy. „Nejhorší situace je aktuálně na Dobříšsku a Berounsku. Spoje nabírají velká zpoždění a některé zastávky jsou bez obsluhy. Zastaven je provoz linky xS80 mezi Kácovem a Čerčany. Ke zpožděním dochází i na dalších linkách v dalších oblastech,“ uvádí na Twitteru Pražská integrovaná doprava.

Sledujte radar Blesku!

Video
délka: 01:44.00

Bílá pokrývka přikryla Prahu Aktu.cz

Fotogalerie
42 fotografií