Tomu se říká „mluvit do zdi“, hodnotí opozice i část veřejnosti čtvrteční kousek pražského primátora. Právě jemu totiž Petr Hlaváček (60, Spojené síly) přednášel informace k petici občanů týkající se výstavby na Kamýku a Lhotce, ale marně – primátor přímo na zasedání zastupitelstva spal.

„Taková arogance, to je snad u těch pirátů nakažlivé,“ zhodnotil situaci třeba zastupitel Prahy 12 Michal Pinc (53, ANO). Jeden z občanů, s přezdívkou Johny Tleskač, na facebooku dodal: „Kdyby vás někdo tři dny v kuse je*al za to, že jste Pirátům prohráli volby, tak je jasný, že se nevyspíte a musíte to dohnat na magoši.“

Tak primátorových „dvacet“ vidí i zastupitel Radomír Nepil (36, ANO): „Nejspíš vyspával povolební kocovinu, svým primátorováním přece jen Pirátům pomohl k zisku čtyř poslaneckých mandátů. Škoda jen, že to bylo při projednávaní petice občanů, nevypadá to, že by měl o jejich názor zájem,“ řekl Blesku.

Únava po Bruselu?

Další členové opozice vidí důvod únavy primátora za návštěvou Bruselu, kde 12. října odhaloval další Lavičku Václava Havla spolu s radní Hanou Třeštíkovou (39, Praha sobě) a svým poradcem Jiřím Hoskovcem (29, Piráti).

Video
délka: 00:53.49

Petr Hlaváček (60, Spojené síly) doufal, že petiční výzva občanů primátora Hřiba zaujme. Ten ale na jednání spokojeně usnul. Procitl až po půlminutě, kdy už zastupitelé v sále přemýšleli, jak ho vzbudit. Blesk – archiv

„Taková cesta ho určitě zmohla. Přitom v té době jsme měli v jedné z televizí debatovat o podezřelých ICT zakázkách za 60 milionů. Ale chápu. Být v jeho pozici, raději bych také jel do Bruselu, než něco vysvětlovat,“ řekl Blesku zastupitel a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (43, ODS).

Hřib je za pozornost rád, ale...

Blesk se obrátil na primátora, aby situaci vysvětlil. Ten ale popřel, že by si schrupnul: „Každý, kdo zažil jednání pražského zastupitelstva, tak dobře ví, že v takovém kraválu se spát opravdu nedá,“ řekl Blesku. „Těší mě ale, že je k jednání pražského zastupitelstva upřena taková pozornost. Větší radost bych měl, kdyby byla upřena k věcem, které jsou pro budoucnost města klíčové.”

Fotogalerie
11 fotografií