V místech mezi Vítkovem a hlavním nádražím, přímo pod železničním mostem, by starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) rád viděl nový skatepark. Radnice si na něj dokonce nechala od společnosti navrhující skateparky před časem vypracovat menší studii. Problém ale je, že pozemek patří Českým drahám (ČD) a ty se na pronájem či dokonce prodej moc netváří.

České dráhy tu chtějí parkoviště

Před časem město jednalo s Českými drahami o nabídce zajímavých pozemků pod železniční tratí na úpatí Vítkova. „Je to takové zvláštní a trochu zanedbané místo na hranici Prahy 3, ale pod tím monstrózním mostem má svoji poetiku. Začali jsme prověřovat, jestli bychom zde nemohli vybudovat skatepark. Vznikla malá studie, co by se sem vešlo a jak by se to tady dalo uspořádat. Jenže České dráhy si to mezitím rozmyslely. Teď se zase na na prodej ani pronájem moc netváří. Prý by se jim to místo mohlo jednou hodit k parkování,“ napsal na sociální sítě starosta Ptáček

„Zástupce Městské části Prahy 3 jsme dlouhodobě opakovaně informovali o tom, že pozemky prodat či pronajímat neplánujeme. Z našeho pohledu se jedná o strategickou lokalitu, která bude sloužit jako parkoviště pro služební vozidla Českých drah,“ řekla pro Blesk mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Nedaleko je totiž vilka, kde mají České dráhy kanceláře a místo tak chtějí využít pro parkování.

„Skvělý nápad! Třeba se to obrátí k lepšímu. Nicméně bych skoro naivně čekal, že zaměstnanci ČD nebudou do centra Prahy jezdit autem, když mají za rohem Hlavák,“ rýpl si pod starostovým statusem jeden z nejlepších českých skateboardistů Maxim Habanec.

Další varianta je Pražačka

Starosta ale nehází flintu do žita. „Snažím se domluvit si schůzku s náměstkem generálního ředitele ČD pro správu majetku. Zatím se mi to nepodařilo. Kromě „diplomacie“ a snahy je pozitivně motivovat žádné páky bohužel nemáme,“ řekl pro Blesk Ptáček. Pokud by se ČD nepodařilo přesvědčit, má starosta schovanou ještě jednu variantu. „Protože bychom ten skatepark opravdu rádi, souběžně prověřujeme i další lokalitu na Pražačce. Tam jde přímo o náš pozemek,“ uzavřel starosta.

Fotogalerie
11 fotografií