„Rozloučili jsme se s nepoctivou směnárnou u Obecního domu! Místo ní teď sídlí oficiální turistické informační centrum s prodejem vstupenek na Prašnou bránu," napsal Hřib. Dříve si mohli návštěvníci koupit vstupenky na bránu až v prvním patře této památky. „To dost návštěvníků odradilo, když nevěděli, jestli je otevřeno, nebo ne," poznamenal primátor.

Nyní, po znovuotevření památek po nuceném uzavření kvůli covidové epidemii, byla Prašná brána podle Hřiba druhou nejvíce navštěvovanou pražskou věží. Denně na ni vystoupá kolem 800 lidí.

Magistrát v minulosti vypověděl smlouvy několika směnárnám, kterým pronajímal městské prostory v historickém centru metropole. Důvodem byly mimo jiné nízké nájmy. Některé směnárny navíc měly špatnou pověst, když nabízely turistům nevýhodné kurzy.

Pozdně gotická Prašná brána měří 65 metrů, vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 44 metrů a vede na něj 186 schodů. Název vznikl kvůli tomu, že v minulosti sloužila jako skladiště střelného prachu. Právě u ní začínala královská cesta, kudy nastávající čeští panovníci jeli ke korunovaci na Pražský hrad. Dnešní vzhled získala stavba až po pseudogotické úpravě v letech 1878 až 1886, kterou vedl architekt Josef Mocker. Věž patří do majetku Prahy, nyní ji spravuje městská společnost Prague City Tourism