Předmětem zakázky je zajistit přepravu osob se sníženou schopností pohybu a orientace a zajištění jejich doprovodu při přepravě na území hlavního města a ve vybraných obcích ve Středočeském kraji.

Zakázka je rozdělena do dvou částí. V první je hledána společnost, která poskytne nejen přepravu, ale ta bude současně i s asistencí hendikepovaným. Maximální cena v této části je zhruba 197,2 milionu. V druhé je pak pouze doprava bez asistence a cena zakázky je asi 167,1 milionu.

Dvě smlouvy

Zájemci se mohou hlásit do letošního 9. března. Pokud bude vybrán jeden dodavatel, budou s ním uzavřeny dvě smlouvy, a to na každou z výše zmíněných částí. „Základní doba plnění veřejné zakázky činí sedm let od zahájení,“ píše se v dokumentu.

Hendikepovaní mohou v pražské MHD využívat nízkopodlažních tramvají i autobusů. Dopravní podnik (DPP) postupně rozšiřuje bezbariérový přístup do stanic metra, kdy je z 61 stanic bezbariérových 45. V provozu je rovněž speciální autobusová linka H1.

Video
délka: 01:21.11

Z Dejvic do Bohnic by mohla vést lanová dráha. Podobou má například město La Paz v Bolívii.  Tadeáš Provazník, The Guardian

Fotogalerie
15 fotografií