Spory v loňském roce provázel magistrátní projekt výstavby zázemí a toalet. Stavět se mělo na místě dřevěných stavení, která město nechalo zbourat v roce 2015. Magistrát měl již stavební povolení i dodavatele. Po kritice ze strany místních obyvatel radní změnili názor a projekt ukončili. Proti projektům na Petříně vznikly dva spolky a několik petic.

Odborníci, památkáři i veřejnost

„Studie vznikne za účasti odborníků z řad vodohospodářů, krajinářů či památkářů. Důležitou součástí připravované koncepce Petřína je zapojení veřejnosti do celého procesu plánování, aby nenastal stejný problém jako s plánovanou výstavbou veřejných záchodů,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09).

Video
délka: 00:21.16

Takhle se Praha probouzí do prvního letního dne! Pohled z Petřínské rozhledny.  

Pražané se mohou zapojit do přípravy zadání, kdy IPR připravil úvodní video a komentovanou procházku. Náměty k zadání koncepce je možné podat pomocí on-line dotazníku. Další zapojení veřejnosti plánuje institut na jaro příštího roku. Celá koncepce pak bude hotova na podzim 2021.

Praha v minulosti na Petříně opravovala cesty a mobiliář. Proměnou prošel například prostor u Petřínské rozhledny včetně křížové cesty. Do plánů magistrátu se dostala i rekonstrukce schodiště přes Petřínské skalky.
Fotogalerie
30 fotografií