„Konstrukce obou lávek je zasklená a nese netradičně bílou barvu. Prostorová mřížka ocelových trubek spojuje obdélník se šestiúhelníkem,“ popsal mluvčí VŠCHT Michal Janovský. Právě to má připomínat benzenové jádro.

Podle architekta VŠCHT Petra Šichtance můstky vycházejí z původní urbanistické vize Antonína Engela. Ten ve 20. letech kampus v pražských Dejvicích navrhl, k realizaci jeho plánů však nedošlo. Šichtanc však poznamenal, že ačkoliv můstky stojí v památkové zóně, stavět podle původního Engelova návrhu se nemohlo. Byl totiž založen na masivních zděných konstrukcích, které by omezily chodce i dopravu. Přímo historizující cestou navíc tvůrci ze studia ov-a jít nechtěli, jejich moderní návrh vznikl v roce 2017.

Můstky mají přes 24 metrů. Jejich upevnění šlo podle Šichtance lépe, než tvůrci očekávali. „Dá se říct, že na milimetr přesnou ocelovou lávku jsme dávali na baráky, které stavěli zedníci, přičemž zednická přesnost jsou cca dva centimetry. Vše ale bylo přesně zaměřeno, a nakonec to dopadlo vážně ukázkově,“ uzavřel architekt.

Fotogalerie
4 fotografie