Hudební dramaturgie festivalu Art Parking počítá s křtem nového alba Moniky Načevy, která celý festival zahájí. Pokračovat bude přes koncerty klasické hudby až po produkci pro děti nebo hiphop. Divadelní linka sleduje tvorbu nezávislých divadel, akcentuje přitom pohybové a taneční inscenace. Filmová dramaturgie vzniká ve spolupráci se společností Aerofilms a v čase omezeného cestování nabídne divákům možnost vyrazit do zajímavých destinací prostřednictvím filmového plátna.

Kultura bezpečně

Objednávka vstupenek, kulturní produkce i distribuce občerstvení, se budou konat bezkontaktně z domova nebo automobilu. Producentem festivalu Art Parking je agentura Art Prometheus, která má mnohaleté zkušenosti s pořádáním venkovních kulturních akcí a festivalů.

Festivalová závora holešovického parkoviště se divadlům a koncertům otevře v pátek, drive-in kino v prostorách Nákladového nádraží Žižkov zahájí promítání v pondělí 27. dubna. Vstupenky se prodávají přes službu GoOut.

Kino v autě

O víkendu zároveň startuje i další nový projekt - Kino auto Praha. V areálu u Letiště Václava Havla na okraji Prahy mohou diváci z pohodlí svého auta zhlédnout v pátek, v sobotu či neděli filmové pecky jako Samotáři nebo Pupl Fiction. V autě mohou podle informací na webových stránkách sedět dva lidé plus děti, vstupenka na auto stojí 600 korun, k dispozici bude i občerstvení. „Díky moderním technologiím bude zvuk promítán přímo pomocí FM pásma do vašich autorádií a vy si tak můžete vychutnat jedinečný zážitek pohledu na svůj oblíbený film.  Není to dokonalé ale je to jedinečné a je to život ve filmu,“ lákají organizátoři.