Tohle hasiči nejspíš ještě nezažili. Češi si pomalu zvykají na novou záchranářskou uličku a stane se, že se občas zapomenou zařadit, ale tohle je jiné kafe. Celý incident natočila kamera umístěná v hasičském vozu a videonahrávku později zveřejnil na YouTube kanálu a Twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka: „Nevíme, co vedlo řidiče k tomu, že se v protisměru vydal uličkou, kterou jela jednotka pražských hasičů k dnešní (středeční, pozn. red.) nehodě na Jižní spojce, ale záběry jsme předali kolegům policistům,“ napsal Kavka.

Podle informací serveru Novinky.cz šlo o řidiče alternativní taxislužby Bolt, kterou si zákazník může objednat přes aplikaci. „Řidič, kterého jsem si objednal prostřednictvím aplikace, se mě ptal, zda pospíchám, že on ano. Z té jízdy jsem byl poměrně vyřízený, ale těžko vystoupíte na Jižní spojce. Když jsem pak viděl to hasičské auto, to už jsem se jen modlil,“ řekl serveru muž, který jel v autě jako zákazník. Společnost Bolt o incidentu dosud neměla informace. Nedávno ale řešila incident, kdy řidič pracující pro firmu hrubě vyhodil z auta na Žižkově nevidomou ženu, což natočila svědkyně na mobil. S ním Bolt následně ukončil spolupráci.

Instrukce neměl

Převzetí záběrů pro Blesk.cz potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová s tím, že vyšetřování je teprve na počáku: „Věcí se zabýváme, jelikož je to ale úplně čerstvé, tak to nemůžeme více komentovat,“ uvedla mluvčí policie. Řidič může dostat pokutu od pěti do deseti tisíc korun, roční zákaz řízení, hrozí mu i odebrání sedmi bodů.

Podle Martina Kavky neměl šofér žádné instrukce k jízdě v protisměru: „Velitel hasičů mi potvrdil, že požádal policii o vyklizení vozidel až několik desítek minut po dojezdu všech jednotek. Takže opravdu jel řidič sám dle vlastního uvážení v protisměru v záchranářské uličce,“ uzavřel celou věc mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Fotogalerie
6 fotografií