Na pozemku, který vlastní společnost Sport Centre Ladronka, a.s., je v současné době nepoužívané fotbalové hřiště. Po případném schválení změny územního plánu magistrátem by se Strahov dočkal dostavby stávající struktury, tedy podle mluvčího Šrámka malých bytových domů, kterými je prostor ze tří stran obklopen.

Souhlas Rady Prahy 6 se změnou územního plánu je podmíněný uzavřením smlouvy s majitelem pozemku. Ta by měla městské části umožnit nákup nových pozemků pro sportoviště. „Pozemků, které jsou vhodné pro sport, je hned několik. Například v katastrálním území Ruzyně či Střešovice,“ řekl místostarosta Jakub Stárek (ODS).

Rada také přijala usnesení, že chce co nejdříve zprovoznit sportovní plochy v sousedství nynějšího sportoviště na Strahově, která jsou v majetku hlavního města. Kvůli zprovoznění sportovišť radnice upouští od prodloužení Tomanovy ulice, aby zamezila možnému narušení sportovišť.

Změny územního plánu v Praze 6 podle opozičního zastupitele Ondřeje Chrásta (Piráti) nahrávají spekulacím s pozemky. „Nesmí nadále docházet k tomu, aby se takto okatě umožňovalo spekulovat s pozemky, kdy investor koupí za levno sportoviště či zelenou plochu a chce jí změnit na stavební parcelu, a tím pozemky stonásobně zhodnocovat na úkor občanů a jejich sportovišť, parků a zeleně,“ řekl Chrást.

Prolomení územního plánu na Strahově dlouhodobě kritizuje Občanská iniciativa starého Břevnova Sdružení Tejnka. Podle členů spolku je změna výhodná pro soukromého investora, nikoliv pro veřejnost. „Požadujeme vytvoření urbanistické studie, která dá větší prostor občanské vybavenosti, zeleni a veřejným prostranstvím,“ sdělil mluvčí Sdružení Tejnka Marek Šálek.

Fotogalerie
6 fotografií