Sranda v podobě 63 milionů skončila. Kolinger v tom ale nejede sám, spolu s ním je obviněných dalších osm lidí. Mezi jeho komplici je švagrová exředitele Pražských služeb Kateřina Korbelíková nebo insolvenční správkyně Helena Horová. Jim i dalším hrozí stejný trest jako Kolingerovi.

Podle serveru Kolinger údajně ovládal řadu společností, které se zabývaly podobnou činností jako PSAS. Za firmu, již z větší části vlastní hlavní město Praha, uzavřel s těmito společnostmi smlouvy o poskytnutí služeb: většinou ohledně nakládání s odpadem, údržby zeleně nebo úklidu. Firmy ale podle obžaloby žádnou práci nevykonaly! Buď ji Pražské služby provedly samy nebo ji levněji provedla jiná společnost. Takto získal peníze například pro společnosti Lighthouse Consulting později přejmenovanou na Ekolin, Limeg či Eko-Sunrise.

Depešáci či Sting za firemní prachy

Vstupenky, catering, pronájem prostor na koncerty Rammstein, Depeche Mode, Scorpions či Stinga a další akce pořádané v O2 Aréně, tak za to všechno si Ekolin, podle pražského městského státního zastupitelství, nechával proplácet od PSAS, uvádí ČTK na svém serveru. „Firma kvůli tomu uzavřela rámcovou smlouvu na poskytování služeb se společností T.T.V., od níž vstupenky a další služby objednala a následně cenu pro Pražské služby navýšila,“ popisuje server.

Podle serveru byla Horová jednatelkou účetní firmy. Žalobci tvrdí, že „nechala své účetní vyplácet odměnu orgánům ovládaných společností ve výši určené obviněným Kolingerem a vystavovat za ovládané společnosti faktury navýšené o částky předem určené obviněným Kolingerem“. Dohlížela údajně na to, aby faktury korespondovaly s uzavřenými smlouvami a byly právně v pořádku. Další obžalovaní převážně stáli v čele firem, které skrytě řídil bývalý obchodní ředitel Pražských služeb.

Nehospodárné nakládání s penězi v PSAS odhalil v roce 2012 hloubkový audit společnosti Deloitte Advisory. Následně Pražské služby ukončily spolupráci s Ekolinem. V březnu 2013 byl Kolinger odvolán na návrh představenstva z funkce. V roce 2014 policie provedla razii v sídle PSAS a Kolingera zatkla.