„Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál. Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí,“ stojí ve společném prohlášení Gottové a vedení festivalu. K odchodu Karla Gotta se vztahuje i Praha, která nabídla v rámci festivalu rodině zpěváka, že nasvítí na jeho počest zlatou barvou Petřínskou rozhlednu.

Sedmý ročník Signal Festivalu na téma revoluce začne ve čtvrtek a pražské ulice budou téměř dvě desítky instalací hostit do nedělní půlnoci. Návštěvníkům představí světelné umění na třech trasách vedoucích Malou Stranou, Starým Městem a Karlínem. Z 18 instalací bude 12 umístěno ve zcela nových lokacích. Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy. Mezi nejvýraznější jména letošního ročníku patří architektka Eva Jiřičná a její instalace ve Vojanových sadech.

Statisíce lidí

Slavnostní zahájení bude 10. října v 19:00 na Smetanově nábřeží u nejrozsáhlejší instalace v historii festivalu od audiovizuálního umělce Jakuba Peška. Projekce trvají každý den do půlnoci. Organizátoři s ohledem na minulé ročníky očekávají návštěvnost kolem 600 tisíc diváků.

Dopravní rychlost bude v době konání festivalu omezena na 30 kilometrů v hodině na Praze 1 a 8. Další dopravní omezení se budou týkat Smetanova nábřeží, mostu Legií a ulice Křižíkova. Aktuální situaci bude možné sledovat pomocí navigační aplikace Waze. V průběhu festivalových večerů bude k dispozici bezplatná linka 800 100 991, která poskytne informace o dopravě v rámci festivalu a aktuálním stavu provozu.

Fotogalerie
10 fotografií

Ve stejný den proběhne v Praze i fotbalové utkání Praha-Anglie