Po dlouhé nemoci zemřel nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Česká republika truchlí – včetně Pražanů, jejichž zastupitelé na magistrátu hodlají Slavíkův odkaz náležitě uctít. „Karel Gott v zahraničí proslavil nejen Českou republiku, ale samozřejmě i Prahu. Za svůj život získal přes 150 nejrůznějších ocenění. Teď je na Praze, aby mu za jeho život a dílo poděkovala také,“ řekl Blesku poslanec Patrik Nacher (ANO).

„Navrhneme s kolegy, aby místopisná komise vytipovala vhodné a především důstojné náměstí, které by mohlo nést jeho jméno. A osobní vzpomínka? Jsem hodně smutný, na koncerty Karla Gotta jsem chodil jako malý s tátou. Karel Gott totiž spojoval lidi napříč generacemi a pro mě je bezesporu jedním z nejvýznamnějších českých, respektive československých umělců. Končí jedna úžasná etapa a všichni bychom měli smeknout,“ dodal Nacher.

Pojmenování podporuje i primátor

Vzdát hold Karlu Gottovi prostřednictvím pojmenování veřejného prostoru chce také primátor Zdeněk Hřib (Piráti). „Praha oceňuje Mistrův mimořádný přínos kultuře. Pověřím místopisnou komisi k vytipování důstojného místa na území hlavního města, které bude do budoucna vzpomínat jeho jméno. Karlu Gottovi se přezdívalo také Zlatý hlas Prahy, čímž důstojně reprezentoval Prahu v zahraničí. Vyjadřuji upřímnou soustrast celé jeho rodině," uvedl Hřib.

„V tuto chvíli jen chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině. Nepřipojím se k těm, kdo se snaží z úmrtí člověka ždímat politický kapitál,“ sdělila pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Fotogalerie
12 fotografií