Láska může člověka potkat na každém kroku. Své o tom ví i romantik, který dívku svého srdce spatřil úplnou náhodou ve vlaku, když jel se svou kamarádkou a její dcerou z Plzně směrem do Prahy. „Dotyčná seděla naproti přes uličku... Celou cestu jsem se bavil se svými spolucestujícími, ale neustále jsme se slečnou po sobě pokukovali a usmívali se na sebe,“ popsal muž Blesk.cz první společné chvilky.

Oba vystoupili na Smíchovském nádraží a mířili směrem k metru - sice každý zvlášť, očima spolu ale podle muže stále flirtovali. „Jak jsem nastoupil na schody do metra, usmála se, zamávala mi a schody i se mnou jely dolů... A já si řekl: ,Sakra, jdi za ní.'“ Náhlé pohnutí mysli mu rapidně zrychlilo krok - seběhl dolů po směru jízdy a hned to vzal druhou stranou nahoru, odhodlán dívku, která mu během několika okamžiků tolik učarovala, oslovit. 

Vydal se směrem, kudy ji viděl odcházet, a zanedlouho svou krásnou vílu skutečně spatřil - stála na zastávce náhradní autobusové dopravy X12. „Začal jsem zase moc přemýšlet, co bych jí vlastně měl říct, protože jsem tohle nikdy nedělal,“ popsal muž stydlivé zaváhání. Mezitím autobus přijel, dívka nastoupila a během chvilky mu ten den už podruhé zmizela. On sám pak nasednul do dalšího spoje, který jel o pět minut pozdějí týmž směrem, všechno ale bylo marné - po drobné brunetce s dlouhými vlasy nebylo ani památky.

Čtyři tečky

Touha spatřit znovu ji znovu však v srdci rozeného romantika stále přetrvává,  rozjel proto vskutku originální pátrání na vlastní pěst. „Hledám dívku, která jela 26. 8. z Plzně do Prahy (příjezd 18:19), vystupovala na Smíchově a mávala mi,“ stojí v inzerátu, který se v minulém týdnu objevil na tramvajové zastávce Smíchovské nádraží, na Zlíchově a v Hlubočepích. „Na levém rameni má vytetované pod sebou čtyři tečky,“ popsal muž zvláštní poznávací znamení. Na leták připojil také kontakt a možnost utrhnout si lístek s e-mailovou adresou pro případ, že by dívku podle jeho strohého popisu přece jen někdo poznal.

Inzerát visí na místech už víc než týden, vyvolená se ale zatím neozvala. Pokud znáte slečnu, která minulé pondělí večer cestovala z Plzně a má čtyři tečky na rameni, napište na brodie@centrum.cz. Náhoda je blbec - třeba tím pomůžete zase jednomu příběhu se šťastným koncem.