Nešťastná událost se stala tuto sobotu. Srnku zřejmě přejela neznámá dodávka a následně nebohé zvíře museli utratit myslivci. Je otázkou, nakolik za touto situací stojí nešťastná náhoda, nakolik bezohlednost a nakolik vzhled veřejného prostoru. Faktem je, že podél ulice Mladých Běchovic, kde se vše odehrálo, se nachází vysoká tráva, jejíž údržbu má v gesci Technická správa komunikací (TSK).

Podle tiskové mluvčí této organizace Barbory Liškové probíhá nejen v této oblasti „Sever“, do které spadají i Běchovice, druhé kolo seče pátým týdnem dle harmonogramu. „Prioritou jsou oblasti okolo křižovatek a přechodů pro chodce. Druhé kolo by mělo být dokončeno během tohoto týdne. Již nyní vzhledem k dostatku srážek počítáme v některých lokalitách se zahájením i třetího kola,“ uvedla Lišková.

Dle vyjádření starosty Běchovic Ondřeje Martana (ODS) však místní obyvatelé se stavem údržby zeleně příliš spokojení nejsou. Některá prostranství si radnice seče sama svépomocí, v tuto chvíli prý již úřad realizoval šest až sedm kol sečí, aby byl prostor použitelný. Lokality ve správě města se však prý v ideálním stavu nenacházejí.

„Spokojeni nejsme, tráva je vysoká. Naštěstí jsou poslední zhruba rok až rok a půl pryč divoká prasata, která se tu dříve hodně vyskytovala. Kdybychom tu takto vysokou trávu měli dřív a vylezlo z ní na silnici prase, tak je to průšvih,“ sdělil Blesku starosta Martan. Nelichotivá je podle něj situace také podél jiných silnic, například na hlavním tahu na Dubeč.

Fotogalerie
18 fotografií