Rekonstrukce 30 let staré lávky je od začátku pěkný oříšek. Nejprve se muselo zjistit, komu mostní konstrukce nad železničními kolejemi mezi Zličínem a Řepy patří. Poté se našel zhotovitel a 22. října minulého roku začala oprava přemostění mezi ulicemi Drahoňovského a Do Blatin, které se od svého vzniku neopravovalo.

Zhotovitel měl za úkol opravu odvodnění povrchu lávky, obnovu protikorozní ochrany, sanaci betonových pohledových ploch spodní stavby a mnoho dalších drobných úprav. Z těch důležitějších je potřeba jmenovat ještě uzemnění ocelové konstrukce lávky a výměnu asfaltu. Jenže zdánlivě jednoduchá rekonstrukce se zkomplikovala.

Chladný duben

Podle Marcely Egermajerové, tajemnice komise územního rozvoje a dopravy Prahy-Zličín, se muselo v dubnu o měsíc posunout plánované zpřístupnění kvůli nízkým venkovním teplotám, během nichž nemohli pracovníci vykonávat naplánované práce: „Jednalo se zejména o nemožnost pokládky povrchu přístupových komunikací z důvodu nízkých teplot okolního vzduchu a podkladu a nemožnost provádět nátěry zábradlí,“ prozradila pro Blesk.cz.

Špatná práce

Zhotovitel pak na konci května hlásil, že je práce dokončená, ale odborníci byli na kontrolním dnu 3. června výsledkem překvapení: „Bylo zjištěno, že stavba není dokončena, dále došlo ke změnám oproti projektové dokumentaci, které nebyly řádně předem projednány a odsouhlaseny,“ vysvětluje Marcela Egermajerová a dodává: „Zároveň betonový povrch přístupových komunikací byl proveden nekvalitně.“

Zainteresované strany proto v současnosti jednají, jak budou dále postupovat, a není jasné, kdy bude lávka zase přístupná pro místní. Ti si na sociálních sítích a samotné radnici Zličína stěžovali, že je vleklá oprava důležitého přemostění omezuje.

Fotogalerie
14 fotografií