„Město má kritický nedostatek místa, kam dávat stavební odpady,“ uvedla zastupitelka a starostka Slivence Jana Plamínková (STAN). Dodala, že v minulosti bylo možné zakládat takzvaná recyklační střediska, která se však v důsledku nedokonalé legislativy dala snadno zneužít k budování nelegálních skládek. Praxe byla podle ní taková, že se na místo navezlo velké množství zeminy či stavebního odpadu, zrecyklovala se jen část a zbylé haldy zůstaly.

Podle Plamínkové je v plánu zarovnat haldy, které nyní na pozemcích jsou, novým odpadem. Vznikne tak rovná plocha, která se zatravní. Město nyní nemá kam odpad vzniklý při svých projektech dávat a podle starostky tímto krokem ušetří. „V opačném případě by bylo nutné vozit kaly třeba do přístavu v Radotíně, kde se v současné době platí 400 korun za tunu,“ uvedla. Podle schváleného materiálu chce odbor ochrany životního prostředí magistrátu na pozemky vyvézt v následujících pěti letech 100 tisíc kubických metrů sedimentů.

Město postupně investuje do odbahnění rybníků, které vlastní. Podle plánu chce magistrát letos nechat opravit rybníky V Mydlinkách a Lítožnice, Milíčovský rybník a nádrž v Bohnicích. Odbahňuje se také Šeberák v Kunraticích a Cukrovarský rybník v Uhříněvsi. Loni byl vyčištěn Olšanský rybník.