Ne každý má za okny pohled do hnízda poštolek. Adélka se svým druhem Matějem, jak je doma pojmenovali, se k Juditě Zajtkové nastěhovali již před dvěma lety: „Obsadili truhlík s hlínou, ve kterém předtím rostly bylinky, a my jsme časem napočítali pět vajec,“ vzpomínala sympatická Judita. Jenže se jim potomci nejspíš kvůli chladnému počasí nenarodili a další rok zpět nepřiletěli.

„Truhlík jsme nechali dál volný, jenže loni jsme je čekali marně, zkusili to někde jinde. O to větší radost jsme měli, když se Adélka letos vrátila,“ prozradila sousedka poštolčí rodiny. Na začátku května pak napočítali nejprve tři vajíčky, později pět. Adélka se ujala role maminky zodpovědně a neustále zahřívala vajíčka. Jen když jí Matěj nepřinesl myš, musela opustit truhlík na lov.

V červnu se pak poštolky i rodina Judity Zajtkové dočkaly drobných opeřenců. Hned pět ptáčat se hlasitě hlásilo, že jsou na světě. Adélka je ihned začala krmit, a že jim chutnalo! Jejich vylíhnutí oslavily i stovky lidí na facebooku z celého světa, kteří sledovali příběh Adélky a Matěje už od jejich příletu. „No to je taková nádhera, prďolové jak si tam lebeděj. Díky za další report,“ píše Robert a další gratulace přibývají: „To budou mít rodiče fofr nakrmit tolik krků. Tak ať zdárně prospívají,“ vzkazuje Iva. 

Fotogalerie
9 fotografií