K první nehodě došlo krátce po osmé u zastávky Sibeliova v Praze 6. Srazila se tam tramvaj s osobním autem, linky číslo 1 a 2 kvůli odstraňování následků nehody zhruba půl hodiny nejezdily mezi Sibeliovou a zastávkou Ořechovka.

Nehoda takřka v tentýž čas způsobila komplikace také v Praze 9 - u zastávky Špitálská nedaleko metra Vysočanská vykolejila tramvaj, podle informací Blesk.cz jí upadlo kolo. „V úseku Vysočanská - Hloubětín je souběžná doprava linky metra B a je nasazena náhradní autobusová doprava X16,“ informoval na webu Dopravní podnik. Nehoda byla odstraněna zhruba za dvě hodiny, v deset byl provoz obnoven.

Ani to však ještě nebyl všem katastrofám konec. Po půl jedenácté se v Plzeňské ulici nedaleko Košířskéo náměstí srazily rovnou dvě tramvaje, mezi zastávkami Anděl a Motol nejezdily hodinu a čtvrt. Souprava jedoucí na lince číslo 16 vrazila do tramvaje před sebou a vozy do sebe zůstaly zakleslé. „Bylo to bez zranění, nikoho jsme do nemocnice netransportovali,“ řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Video
délka: 00:44.74

Tramvaj ve Vysočanech 4. června ráno vykolejila. David Malík

Fotogalerie
25 fotografií