O záměru prodat administrativní centrum u stanice metra Invalidovna společnost informovala v březnu. Podle dřívějších informací serveru iHNED.cz je cena zhruba 4,2 miliardy korun. Plně obsazený kancelářský areál u stanice metra Invalidovna tvoří komplex tří budov s pronajímatelnou plochou přes 40.000 metrů čtverečních. Budovy byly postupně dokončeny mezi roky 2017 a 2019.

 

Nájemníky kanceláří jsou převážně mezinárodní firmy, maloobchodní plochy obsadily dvě restaurace, několik obchodů, showroomy a také wine bar. Podle dřívějších informací z médií má v Rustonce kanceláře například internetový gigant Amazon. Podle iHNED.cz mezi další nájemce patří firmy VEEAM, francouzský správce majetku Amundi a China’s Bank of Communications. 

Poslední budova v areálu Rustonka byla dokončena v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum (PRF) bylo v prvních třech měsících v Praze dokončeno 28.100 metrů čtverečních kancelářských ploch, meziročně zhruba o čtvrtinu méně. Kromě Rustonky to byla budova Churchill I v Praze 2.

Celková plocha moderních kanceláří v ČR ke konci března podle PRF stoupla na 3,51 milionu metrů čtverečních. Podíl volných kanceláří v metropoli meziročně klesl o 1,9 procentního bodu na 4,3 procenta. V porovnání s koncem loňského roku se snížil o 0,8 procentního bodu.