Na Staroměstském náměstí nebylo v neděli odpoledne k hnutí. Tentokrát se tu ale netísnily davy památek chtivých turistů, kteří v mraveništi velkoměsta hledali svého průvodce s deštníčkem. Neděle patřila fanouškům českého hokeje. Ti se v centru začali scházet zhruba v půl třetí odpoledne, aby před devětkrát pět metrů velkou obrazovkou natočenou k Týnskému chrámu zabrali ta nejlepší místa.

V 15:45 to totiž vypuklo - poslední zápas českého týmu na právě probíhajícím hokejovém mistrovství světa, jež se koná na Slovensku. Šlo o všechno, Češi totiž měli šanci v zápase proti Rusku urvat bronz a přivézt tak lačnému hokejovému národu první medaili od roku 2012. Po napínavém a vyčerpávajícím souboji však české naděje pohasly - výsledek 2:2 neorzhodlo ani prodloužení, v nájezdech pak byli Rusové lepší.

Plochu před obrazovkou lemují stánky s pivem, klobásami a hokejovými suvenýry. Někteří fanoušci, z nichž byla velká část oblečená do dresů českého národního týmu, při čekání na přenos debatovali o sestavě a informaci, že hokejisté nastoupí v utkání o 3. místo na MS v Bratislavě se Šimonem Hrubcem v brance.

Myslím, že Patrik Bartošák za porážku s Kanadou nemohl, ale mohli bychom touto změnou Rusy překvapit. Doufám, že budou mít menší motivaci než my, přece jenom se už skoro cítili být mistry světa,“ konstatoval fanoušek Petr z Úval. Ve večerním zápase o zlato si od 20:15 zahraje Finsko s Kanadou, která Čechy porazila v pátek 5:1.

Velkoplošnou obrazovku instalovala na Staroměstské náměstí společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Také připravila zábavní program se soutěžemi. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Na dodržování pořádku dohlíží desítky policistů. Po sobotním semifinále policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že policisté nemuseli při akci řešit žádný závažný incident.

Fotogalerie
12 fotografií