První „ostré“ vyřazovací kolo museli letos zvládnout hokejisté bez podpory fanoušků na Staromáku. Radní magistrátu hlavního města rozhodli, že se bude promítat pouze semifinále a finále zápasů české hokejové reprezentace.

Velkoplošnou obrazovku o velikosti devětkrát pět metrů instaluje na místě společnost Taiko, která zvítězila v tendru vyhlášeném magistrátem. Stavět ji začne už dnes po poledni. Akce vyjde na 1 136 000 korun bez DPH a město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Při této příležitosti budou na místě zvýšená bezpečnostní opatření, uvedl mluvčí radnice hlavního města Vít Hofman.

Semifinálové utkání odehrají Češi s Kanadou v sobotu od 19:15. Zábavný program začne už po 18:00, kdy se mikrofonu chopí moderátor Radek Hrdina. Fanoušci se mohou těšit na soutěže a ankety. Hudební doprovod obstará DJ.

Na Staroměstském náměstí bude přímý přenos z Bratislavy vysílán i v neděli. Od 15:45 je plánován zápas o třetí místo, ve 20:15 začne boj o zlato. „V případě, že se zadaří a naši hokejisté přivezou zlatou medaili, tak naplánujeme velkolepé uvítání na tom samém místě,“ prozradil radní města Vít Šimral (Piráti). Přivítání bude také společnost Taiko.

„Mohu potvrdit, že o připravované akci je pražská policie informována a policisté jsou připraveni v této souvislosti dohlédnout na bezpečnost a veřejný pořádek. Na opatření samotném úzce spolupracujeme s magistrátem i příslušnou městskou částí. Kromě policistů se na opatření budou podílet i strážníci městské policie,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Společnost Taiko od roku 2004 pořádá na Staroměstském náměstí vánoční trhy. V roce 2014 dostala od města výpověď. O dva roky později ale znovu uspěla ve výběrovém řízení a získala smlouvu na dobu neurčitou. Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí tak dále připravuje. Za pronájem obou náměstí magistrátu ročně zaplatí čtyři miliony korun.

Fotogalerie
3 fotografie

Vše o play-off hokejového mistrovství čtěte ZDE