Ještě v úterý dopoledne byl prostor před domem prázdný a nic nenasvědčovalo tomu, jaká hrůza se v jednom z bytů stala. Během týdne se však na místě začaly hromadit upomínkové předměty a v pátek dopoledne byl vchod do domu v Horynově ulici obeskládaný plyšáky, dětskými kresbami, sladkostmi a vyhaslými svíčkami. „Pro malého andílka,“ stálo na bílém tričku plyšového medvěda.

V pátek po poledni však všechny upomínkové předměty zmizely, stejně jako věci z bytu v šestém patře, kde k tragické události došlo - rodina si je během pátečního dopoledne odstěhovala. „Já jsem ten večer doma nebyla,“ řekla redaktorovi Blesk.cz tmavovlasá žena, podle sousedů matka holčičky.

To potvrzuje také svědectví sousedů, kteří serveru Lidovky.cz popsali průběh událostí osudného večera: Matka se vrátila z práce domů až po činu. V bytě údajně našla zakrvácenou dívku, zavolala policii a záchranku a sjela výtahem s tělíčkem dívenky před dům. Tam se o oživování pokoušeli policisté, kteří jako první přijeli na místo. Malá holčička ale byla po smrti, jak později potvrdil mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

Byla matka doma?

Podle informací serveru byl zadržený muž Jiří N. přítel maminky a poznali se, když byla těhotná. S holčičkou trávil hodně času. V pondělí večer jej zadržela policie opilého: „Problémy s alkoholem byly u něj na denním pořádku,“ prozradila jedna ze sousedek. 

Jeden ze sousedů řekl reportérům Mladé fronty Dnes, že v den vraždy byli na místě policisté: „Už přes den tady policisté byli několikrát, jednou strážníci, dvakrát státní policie,“ uvedl. Městská policie však během dne neobdržela žádné hlášení, které by se týkalo této adresy: „Během měsíce března jsme nepřijali žádné hlášení v souvislosti s ulicí Horynova,“ řekla mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Zadržený muž Jiří N. byl ve čtvrtek soudem poslaný do vazby. Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové je obviněný za vraždu. Hrozí mu patnáct až dvacet let odnětí svobody a není vyloučený ani výjimečný trest.

Fotogalerie
28 fotografií