Snad ze sousedské msty? Kvůli špatně zaparkovaným vozidlům? Nebo prostě jen z rozmarné schválnosti? Nebo je to jen zlomyslná nezbednost dětí? Nad motivy neznámého bojovníka, jehož nevábně vyhlížející, a zrovna tak nehezky čpící „zbraní“ jsou psí exkrementy, čile spekulují i uživatelé sociálních sítí. Ti už si také povšimli, že se nějaké to hovínko místo na klice objevilo na předním skle.

Za nejpravděpodobnější se přitom jeví varianta, že muž takto trestá špatně parkující řidiče. Ti totiž v inkriminované jednosměrné Svídnické ulici parkují v místech před vyasfaltovanou cestou, která může posloužit jako nájezd na chodník například maminkám s kočárkem. Ale je tomu opravdu tak?

Řidiči se špatného parkování nedopouští

„»Postižený« řidič neporušuje zákon o pozemních komunikacích,“ uvedla už dříve k celé záležitosti mluvčí Prahy 8 Marcela Voženílková. „V uvedeném místě není chodník se sníženou obrubou, ani místo pro přecházení, ani přechod pro chodce, kde by řidič nesměl zastavit a stát.“ Dané místo je tak i navzdor starému vyasfaltování vedeno jako souvislá zeleň, podél které může parkovat každý.

Svízelná zatáčka v ulici Svídnická. Kdosi tam trestá řidiče, že blokují vstup na chodník. Ten tam přitom podle radnice Prahy 8 vůbec nemá být.
Autor: www.PiNa.cz

„Řidiči vozidel, kteří zde zaparkují a nechávají stát vozidla na daném místě, se žádného přestupku nedopouštějí,“ potvrdila její slova i mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Vhodnější než „hnědá“ kamufláž na kapotě by však mohla být osobní domluva.

Díků se pachatel nedočká, pokuty ano

Dotyčný by se mohl dopouštět přestupku úmyslného narušení občanského soužití tak, že se vůči jinému dopustí schválnosti,“ vysvětlila Seifertová. V takovém případě by mohla pokuta sahat až ke 30 tisícům korun. Není proto divu, že se „fekální fantom“ nebo „Ho*no man“, jaké přezdívky mu připisují uživatelé sociálních sítí, má na pozoru, aby jej nikdo při činu nenačapal. Nejenže by mu pravděpodobně majitel „zohyzděného“ vozidla určitě nepoděkoval, ale ještě by měl co dělat s napařenou pokutou.

Fotogalerie
16 fotografií