V pořadu moderátor Jan Musil rozplétá zápletku rodiny, kdy rodiče svému dospělému synovi musí vysvětlit jejich divné chování. Oba totiž přestali pracovat a chtějí, aby se o ně syn postaral.

„Před tři čtvrtě rokem jsme byli na dovolené v Etiopii a tam se stalo něco, co se stát nemělo. Byl to zájezd k šamanovi, měl nás očistit od zlé aury husím perem, píchnutím do prstu. Já to nedokážu ani říct. Když jsme se vrátili, byl jsem náhodou u svého doktora a ten zjistil, že jsem nakažený virem HIV,“ na konci pořadu přiznává, co se stalo, otec rodiny, kterého hraje soudce Elischer. 

Jeho aktivní uměleckou činnost podle idnes.cz, která o účinkování soudce v reality show informovala jako první, ale příliš neschvaluje prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. Ta Elischerovo herectví považuje účinkování v pořadech tohoto typu za nevhodné.

Sám soudce si to ale nemyslí. Vzhledem k tomu, že nemohu vykonávat svou profesi, věnuji se všemu, co mi zákon umožňuje. Nelze být bez činnosti a jen přihlížet nespravedlnosti kolem,“ sdělil idnes.cz soudce.

Úplatky a ovlivňování

Elischer podle kriminalistů páchal trestnou činnost nejméně od května 2016. Svému vietnamskému příteli Hung Quoc Nguyenovi poskytoval podle policie údaje z trestních kauz, které měl buď na starosti sám, nebo které řešili jeho kolegové. Předal mu tak prý informace o desítkách obviněných, obžalovaných i odsouzených. Ovlivňoval podle policie také trestní řízení ve prospěch některých obžalovaných. Nguyen mu na oplátku měl předávat peníze.

Elischer skončil po svém obvinění letos v březnu ve vazbě, odkud ho pražský městský soud v dubnu pustil. Z rozhodnutí ministra spravedlnosti nesmí soudit, a to až do pravomocného skončení trestního stíhání.