Další etapa Břevnova končí. Těžké stroje strhávají legendu Prahy 6, břevnovský mrakodrap z roku 1911. Ten byl pověstný tím, že převyšoval všechny ostatní budovy v okolí a byl velmi dobře viditelný z různých míst v kraji. Na svědomí ho měl architekt Jan Kolátor a vystavěl budovu ve stylu geometrické secese.

Na věž měla navázat budoucí zástavba, ale to se nikdy nestalo a budova tak vždycky vyčnívala. Postupem času začala pomalu chátrat a teprve až v roce 2008 se intenzivně začalo řešit, co s mrakodrapem dál. Pozemek v tom roce vyhrál ve veřejné soutěži Geosan development, který ho koupil za podmínek stanovených radnicí.

Byty pro rodiny

Jednou z nich bylo, že musí zrekonstruovat blízkou kapličku ze 17. století a poskytnout Praze 6 byty: „Městská část získá od developera 1000 metrů čtverečních bytů,“ vysvětluje mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Starosta Prahy 6 v předvolebním období sliboval, že městské byty připadnou mladým rodinám.

Vzniknout by tu měla větší zástavba: „Půjde o tři samostatné bytové domy s maximálně osmi nadzemními podlažími, mezi kterými vznikne prostor pro pohled na nově zrekonstruovanou historickou kapličku. Přístup k ní bude mezi bytovými domy, od rybníka Vincentinum i z parku u potoka Brusnice,“ vysvětluje záměr Petr Beneš, ředitel Geosan Development.

V přízemí by měly být obchody a služby a v podzemí budou garáže. Projekt také počítá s úpravou rozsáhlého parku severně od potoka Brusnice. Stavba samotná by měla být zahájená na přelomu let 2019 a 2020.

Fotogalerie
23 fotografií