Myšlenka zúžení části Korunovační ulice v Praze není novinkou. Radnice s magistrátem o věci jednala už roku 2015, tehdy však došlo k odkladu kvůli chystané opravě ulice Jana Zajíce a demolici a výstavbě nového mostu nad železniční tratí.

Radní Prahy 7 pro dopravu Ondřej Mirovský (SZ) kritizuje zejména stav přechodu pro chodce, který se nachází na začátku Korunovační ulice směrem od Dejvic. Auta k němu přijíždějí ve dvou pruzích do kopce, špatně na něj vidí a často tu jedou vyšší rychlostí. Právě na úrovni tohoto přechodu a v tomto směru má od soboty 1. prosince začít zúžení vozovky do jednoho jízdního pruhu platit.

„Je to místo, kde dochází k dopravním nehodám. Bouralo tu vozidlo do city bloku, které se od zábrany odrazilo několik dalších metrů. Naposledy tu spadl motorkář a dokonce tu auto narazilo do malé holčičky,“ uvedl Ondřej Mirovský aktuální motivaci pro změny v Korunovační ulici.

Video
délka: 01:03.76

Část Korunovační ulice na Letné se zúží, testovací období potrvá čtyři měsíce. Daniel Vitouš

Instalaci nových opatření na počátku prosince a testovací režim do 31. března příštího roku potvrdila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková, podle které magistrátní odbor dopravních agend věc nechává realizovat právě na popud Prahy 7.

Kolon se nebojí

Zmiňované zúžení povede k následné křižovatce s ulicí Jana Zajíce, kde se Korunovační opět rozvětví do dvou pruhů. Radní pro dopravu zdejšího úřadu nepředpokládá, že by opatření mělo vyvolat fatální dopravní kolaps.

„Od TSK máme z minulosti zpracovanou mikrosimuaci, která říká, že nic zásadního by se tu dít nemělo. Není však nic lepšího, než změnu otestovat – ideálně v zimních měsících, kdy je intenzita dopravy o něco nižší. V okolí je basketbalová hala, Sokol a škola, takže řešení tohoto přechodu je opravdu klíčové. Nechceme umísťovat další semafor, který by auta zpomalil ještě víc,“ řekl Ondřej Mirovský, podle kterého tak jde o jakési kompromisní řešení.

Po ukončení testovacího režimu na konci března se uvidí, jak se s Korunovační naloží dál. Podle radnice Prahy 7 nejsou vyloučeny ani stavební úpravy křižovatek s ulicemi Nad Královskou oborou a Jana Zajíce.

Fotogalerie
11 fotografií