Od 2. října mohli lidé mobilní signál využívat mezi Muzeem a Vyšehradem, nyní se provoz spustí ve zbytku pilotního úseku. V příštím roce chce konsorcium operátorů pokrýt 21 nejvytíženějších stanic v centrální části města. Vedení pražského dopravního podniku schválilo smlouvu na zavedení signálu letos v dubnu. Součástí konsorcia jsou firmy T-Mobile, CETIN, O2 a Vodafone.

Pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi podle společnosti vyjde až na deset milionů korun a zabere dva měsíce. Práce se provádějí přes noc, když metro nejezdí.

K internetu se nyní mohou cestující zdarma připojit ve vestibulech šesti stanic metra prostřednictvím wi-fi. Signál je na Florenci na lince C i B, na Náměstí Republiky, Smíchovském nádraží, Hlavním nádraží a stanici Pražského povstání. V září se wi-fi připojení rozšířilo do stanice Muzeum.

Mobilním signálem je nyní pokryto všech 61 stanic metra, z nichž některé, například stanice Depo Hostivař, využívají i signálu venkovních vysílačů. V nových stanicích metra A mezi Bořislavkou a Motolem zavedli operátoři pokrytí signálem GSM, 3G a rychlým internetem LTE, a to včetně tunelů. V ostatních stanicích je zajištěno pokrytí jen prostřednictvím technologie GSM vhodné pro telefonování.